2022.-2023.gada interešu programmas un nodarbību laiki
Jaunais pulciņu saraksts!

Latvijas_skolas_soma_baneris 

Kas Latvijas skolas somā septembrī?

Līdz ar mācību gada sākumu ceļu turpina arī programma “Latvijas skolas soma”.

Kā zināms, no Latvijas simtgades projekta tā kļuvusi par stabilu kultūrizglītojošu programmu, kas veicina sinerģiju kultūras un izglītības jomu darbībā, dod iespēju piedzīvot kultūru visiem skolēniem. Kultūras un mākslas iepazīšana spēj dot prieku, tā ir iespēja iepazīt jaunas vietas, lietas un notikumus.

Kā katru gadu, arī šis nav izņēmums – kultūras veidotāju piedāvājuma klāsts arvien paplašinās, sniedzot arvien saistošāku saturu, ko veiksmīgi izmantot mācību procesa organizēšanā. Dažas no kultūras jomām skolēniem un skolotājiem kļuvušas tuvas un iecienītas.

Septembrī Jēkabpils 3.vidusskolas 2.klase ciemojās Līvānu stikla un amatniecības centrā, izbaudot īpaši labo auru, ko rada tā atrašanās vieta pie Daugavas, amatnieku darbu un unikālo stikla fabrikas izstrādājumu enerģija. Savukārt 3.klašu skolēni Latgales vēstniecībā Gors noskatījās animācijas filmu “Zelta zirgs”.

Atašienes skolēni devās iepazīt mūsu Krustpils pili, kā arī Latgales jūgendstila pērli - Lūznavas muižu, kur izspēlēja vides izziņas spēli “Muižas sikspārņa Mūža misija”.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi septembrī paspējuši jau apmeklēt Turaidas muzejrezervātu, Līgatnes slepenos bunkurus, zinātnes centru “Tehnoannas pagrabi” Rīgā.

Tieši 1.septembrī, iesākot jauno mācību gadu, Salas vidusskolas 9. klase devās ekskursijā uz gleznaino Līgatni. Tur iegūtās sajūtas un pārsteidzošie atklājumi būs kā enerģijas deva veiksmīgam mācību cēlienam.

Jēkabpils 2.vidusskola iecienījusi biedrības “Ūdenszīmes” piedāvāto radošo dienu Pļavas muzejā Kaldabruņā. Jau pieredzētas keramikas nodarbības Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā, apskatīta ekspozīcija Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, piedzīvotas aizrautīgas programmas Latgales Kultūrvēstures muzejā, Rīgas Motormuzejā, Aglonas Maizes muzejā, kā arī tepat – Sēļu sētā.

Kultūras norišu apmeklēšana turpinās un līdz ar krāsaino rudeni iedvesmo un priecē.


Dzīves jēga ir prieks!

“Dzīves jēga ir prieks!” Tieši šī Imanta Ziedoņa atziņa tika iemantota kādā aizrautīgā un izzinošā kultūrizglītības nodarbībā, ko programmā “Latvijas skolas soma” piedāvā “Ziedoņa klase”. Ar norisi pēc norises Jēkabpils novada skolas soma tiek pildīta un papildināta ar atkal jauniem, svarīgiem un vērtīgiem atklājumiem.

Kultūras norišu piedāvājuma izlasē oktobrī uzsvars tika likts uz kino. Neapšaubāmi, kino nozare ir aizraujoša un cieši saistīta ar sabiedrībā notiekošajiem procesiem. To savā stāstījumā par kino kā izglītības procesa daļu apliecināja arī Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta zinātniskā asistente, lektore, kritiķe, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla kuratore Dārta Ceriņa.

Jēkabpils novada skolu audzēkņi starp visiem daudzveidīgajiem notikumiem, šajā mēnesī izvēlējās apmeklēt arī kinoteātrus, lai noskatītos latviešu režisoru veidotās filmas. Kā viena no tām jāmin jaunās režisores Elzas Gaujas debijas filma “Mamma vēl smaida”. Turklāt, stāstot audzēkņiem par cilvēciskām vērtībām, daudzi skolotāji mācību procesā izmanto studijas Rija animācijas filmu “Zelta zirgs”, kas šo tēmu izklāsta vispārsaprotamā kinovalodā.

Apkopojot oktobrī izvēlētās kultūras norises, skolas apmeklēja arī daudz izglītojošu muzejpedagoģisku programmu: Vēsturiskajā Daugavpils skrošu rūpnīcā, Latvijas Okupācijas muzejā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Raiņa muzejā “Tadenava”, Cēsu pilsdrupās, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā. Tāpat tika iepazīts izcilais memoriālais ansamblis - Rīgas Brāļu kapi, Turaidas muzejrezervāts, Līvānu stikla un amatniecības centrs, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Rēzeknes Kultūrvēstures muzejs, Pļavas muzejs Kaldabruņā, Krāslavas Amatniecības centrs, Gulbenes interaktīvais centrs dzelzceļa stacijas vēsturiskajā ēkā, kā arī Jēkabpils lepnums - Krustpils pils un mākslas galerija Mans’s.

Muzeju izstrādāto nodarbību daudzveidīgo tēmu piedāvājums un ekspozīciju apskate lieliski papildina skolu programmu, palīdzot skolēniem iegūt jaunu skatījumu literatūrā, mākslā, vēsturē, dabas un sociālajās zinībās, mūzikā un citos priekšmetos.

Oktobra vidū Rīgā, Latvijas Nacionālajā teātrī notikušais forums, kas pulcēja “Latvijas skolas somas” koordinatorus, skolotājus un kultūras nozaru ekspertus, vēlreiz apliecināja programmas nozīmi sabiedrības izpratnes veidošanā par kultūras īpašo lomu ikvienas personības attīstībā.