2022.-2023.gada nodarbību laiki otrajam pusgadam

Jēkabpilī izglītojošas apmācības vecākiem
Autors: Lilija Ražinska | 02.10.2018 | Komentāru nav

Jēkabpilī  izglītojošas apmācības vecākiem, kuriem ir bērni ar izaicinošu uzvedību, uzvedības grūtībām vai uzvedības traucējumiem

Būt vecākām ir izaicinājums, jo bērnu uzvedība var radīt daudzus jautājumus un emocijas. Ikvienam vecākam var piedzimt bērns, kuram ir nepieciešams daudz lielāks attīstības atbalsts. Ikvienam bērnam būs gan laba, gan izaicinoša uzvedība. Bērnam var būt dusmu lēkmes vai pretī runāšana vecākiem vai skolotājiem. Tā vienkārši var notikt. Taču var būt situācijas, kad lietas sāk sagādāt grūtības bērnam un pusaudzim, tad  vecākiem ir nepieciešams atbalsts.

Mēs savā dzīvē apgūstam daudzas lietas, mēs mācamies staigāt, lasīt, rēķināt, braukt ar mašīnu un katrā no šīm reizēm, kad mācāmies, mums blakus ir cilvēks, kurš ir kompetents šajās lietās un mūs vada cauri mācībām maziem soļiem – vecāks, instruktors, pedagogs. Arī mācoties atbalstīt bērna uzvedību un attīstību, vecākiem ir ļoti svarīgi apgūt jaunas zināšanas, jo tas ir normāli, ja vecāki kaut ko nezina un iegūst prasmes, kuras var palīdzēt bērna attīstībā un palīdzēt vecākam justies kompetentam.

Tas kā bērns uzvedīsies un kāda būs bērnu uzvedība ne vienmēr ir saistīts ar to, cik labs ir vecāks, jo pat ļoti labam un gādīgam vecākam var būt nepieciešamība pēc atbalsta bērna attīstībā. Iespējams, ka jūs kā vecāki bieži uzdodat sev jautājumu, vai tas ir pieņemami, ka mans bērns tā uzvedas, varbūt bērns mājās pārkāpj daudzus noteikumus  un prasības, ir haotisks un tā vien šķiet, ka visu laiku izraisa konfliktus. Mēs varēsim Jums atbildēt.

Aicinām 4 – 17 gadus vecu bērnu  vecākus, kuri ir saskārušies ar bērna uzvedības problēmām, kuriem ir jautājumi par bērnu attīstību un uzvedību, vecākus, kuri pirmsskolas izglītības iestādē vai skolā ir saskārušies ar bērna uzvedības jautājumiem – bērnam ir grūti nosēdēt, bērns viegli pārkāpj noteikumus un neklausa pieaugušajam, neiet uz skolu, ir daudz konfliktu ar vienaudžiem, uz bezmaksas dienas apmācībām.

Nodarbībā apskatīsim tēmas:

  • Uzvedības veidošanās un attīstības.
  • Uzvedības grūtības un traucējumi – kad sākt uztraukties un kas ir norma.
  • Iemācītas uzvedības veidošanās.
  • Bērna temperaments.
  • Komplimenti un iedrošinājumi.
  • Vecāku prasmes ikdienā atbalstot bērna attīstību.
  • Emociju un sociālo prasmju veidošanās un attīstība.
  • Sadarbība ar institūcijām – kad/kas un kur.
  • Jautājumi un atbildes.

Aicinām vecākus pieteikties uz bezmaksas dienas nodarbību par bērnu attīstību un uzvedības atbalstu.

Nodarbība notiks Jēkabpilī, Brīvības ielā 45, 4 stāvā - 04. 10.2018, , laikā no 10:00 – 16:30

Pieteikšanās nodarbībai ir obligāta, jo vietu skaits ir ierobežots, ka arī tas ļaus laicīgi sagatavot izdales materiālus ikvienam.

Pieteikties nodarbībai var zvanot 26319987, vai rakstot uz e pastu – drosaskola@gmail.com

Nodarbību vadīs: Gunita Kleinberga ( Mg. Psiholoģe, Marte Meo terapeite un kognitīvi biheiviorālā terapeite)

Izglītojošās nodarbības vecākiem notiek ar Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija finansiālo atbalstu