Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jau mēnesi Jēkabpils BJC strādā attālināti
Autors: Lilija Ražinska | 20.04.2020 | Komentāru nav

Kopš 13.marta BJC un brīvā laika klubos “Laipa”, “Smaids”, “Atslēga” un “Vanagi” ir iestājies neierasts klusums. Tāpat kā skolas arī mēs sākām darboties attālinātajā režīmā, kas nebūt nav vienkārši!

Attālinātā mācīšanās ievieš dažādas izmaiņas gan skolēnu, gan skolotāju ikdienā, taču mūsu gudrie un radošie pedagogi atrada sev labāko veidu kā kontaktēties ar audzēkņiem un viņu vecākiem, lai audzināšanas un radošās attīstības process neapstātos. Pedagogi sazinās ar saviem audzēkņiem un vecākiem galvenokārt telefoniski, kā arī izmantojot sociālos tīklus, e-pastu, WhatsApp aplikāciju un e-platformas.

Mēneša laikā mūsu darbā ir bijis daudz kas interesants:

Katru dienu mēs sazināmies ar bērniem WhatsAppā. Sūtam viņiem uzdevumus, skaidrojumus utt. Viņi sūta jau izpildītos uzdevumus atpakaļ bildēs vai video. Marta un aprīļa mēnesī audzēkņiem bija dažādi uzdevumi.

Turpinās arī mūsu zīmējumu  “Pavasaris nāk!” bērnu mākslas studijas, mākslas studijas mazajiem un pulciņa “GUDRO.LV ”dalībniekiem.

Tika nosūtītas vairākas meistarklases un radošās darbnīcas bērniem, lietderīga un interesanta informācija un bērni labprāt sūta atpakaļ savus darbu bildēs, lai parādītu, kas viņiem izdodas.

Pēc ārkārtas stāvokļa beigām tiks organizēta radošo darbu izstāde.

Bērni ar vecāku palīdzību izgatavo vienkāršus Lieldienu darinājumus, kompozīcijas un zīmējumu. Pedagogi sūta bērniem saites, kur viņi var skatīties labas filmas, noklausīties dziesmas, mācīties deju soļu un valodas. Tiek sūtītas arī meistarklases rotaļlietu, suvenīru izgatavošanai.

Pulciņa GUDRO.LV bērni mīl augus, stāda un rūpējas par tiem, sūta mums savas augkopju un eksperimentu prasmes fotogrāfijās.

Mazpulcēni strādā pie saviem projektiem.

No 30.03. uzsākām tēmu „Gatavojamies Lieldienām!”. Bērniem tika izsūtīti dažādi video materiāli, kā var sagatavot Lieldienu rotājumus no diegiem un papīra, protams, arī zīmējumi. Mācīsimies palīdzēt vecākiem, radīsim idejas, kā krāsot olas, dažādas citas interesantas Lieldienu svinēšanas tradīcijas.

Saziņa notiek no rīta līdz vakaram WhatsAppā gan grupā, gan ar katru individuāli – ja tas ir nepieciešams (piem. izskaidrot sīkāk uzdevumu vai uzdot individuālu uzdevumu). Uzdevumi un paskaidrojumi notiek sms formātā, lietojam balss zvanus un video demonstrācijas. Uzdevumi nav sarežģīti, bet interesanti un lietderīgi sadzīvē (piemēram, iestādi sīpolu, nofotografē pavasari, uzzīmē vai nofilmē video par kādu atbilstošu tēmu utt). Izmantojam visu, kas ir pieejams mājās, ņemot vērā bērnu vēlmes un intereses, darbs ar telefonu.)

Neaizmirsām arī par Smieklu dienu 1.prīlī!

Šī mēneša laikā mēs paspējām paveikt visu, kas bija ieplānots pēc plāna. Pēc katra uzdevuma veikšanas bērni atsūta foto atskaiti, video vai zīmējumus.

Kādas ir audzēkņu atsauksmes?

Daudzi audzēkņi labprāt piedalās attālināti, bet, protams, ir arī tādi bērni, kas negrib neko darīt un iesaistās nelabprāt.

Ar kādām grūtībām saskaras pedagogi?

Pedagogi atzīst, ka grūtības rodas darbā ar jaunākajiem vai visvairāk noslogotajiem audzēkņiem. Mēdz būt nevienmērīga audzēkņu atsaucība. Visaktīvāk uzdevumus izpilda vecākie bērni, jaunākie bieži vien nevar izpildīt uzdevumus patstāvīgi, ir vajadzīgs vecāku atbalsts, kurš dažādu iemeslu dēļ ne vienmēr ir pietiekams.

Pedagogi arī turpmāk turpinās strādāt attālināti. Par visām izmaiņām informēsim mūsu mājas lapā.

Apkopojusi direktora vietniece L.Ražinska

 

 

 

Apraksta nav!

 

Apraksta nav!

 

Apraksta nav!

 

Apraksta nav!

 

Apraksta nav!

 

 

 

Apraksta nav!

 

 

Apraksta nav!