Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils BJC mazpulka tradīcija – labdarības akcija “Ziedosim Jēkabpils dzīvnieku patversmes ķepām!”
Autors: Lilija Ražinska | 03.03.2021 | Komentāru nav

BJC_labdaribaValstī noteikta ārkārtas situācija, kas izmainījusi mūsu ikviena ikdienu.  Daudzi strādājam un mācāmies no mājām. Lielāko laika daļu pavadām ģimenēs un kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem. Mūsu mājdzīvnieki ir priecīgi par šīm izmaiņām, ka dienas lielākā daļa nav jāpavada vienatnē, bet ar savu ģimeni pastaigās un rotaļās. Tieši viņi mūs regulāri izved no mājām tuvākās un tālākās pastaigās, kas pie mūsdienu situācijas ir ļoti svarīgi-svaigs gaiss un kustība. Dažiem no mums četrkājainie draugi ir vienīgie, kuri mājās uzklausa mūsu veiksmes un neveiksmes, priekus un bēdas…. Viņi to dara ar līdzjūtīgu skatienu un lielu pacietību. Iespējams, ka šis ir iemesls, kāpēc Rīgas pilsētas un apkārtnes dzīvnieku patversmēs ir palielinājies suņu un kaķu adopciju skaits, bet pie audzētājiem ir izveidojušās rindas pēc kārotā šķirnes dzīvnieka. Daudzi no mums sēdēdami siltās istabās, nemaz neiedomājas, ka kādam suņukam vēsais ziemas laiks jāpavada ārā voljērā, bez nepietiekamas cilvēka komunikācijas. Šie dzīvnieki ikvienu ienācēju patversmē uzlūko ar lūdzošu skatienu, lai tieši viņš dotos līdzi, savas dzīves melnās un pelēkās lapas aizšķirtu un visu sāktu ar baltu lapu, kur vieta būtu tikai saulainiem un kopīgiem mirkļiem. Jēkabpils dzīvnieku patversmē šādu skatienu ir daudz, bet ienācēju ļoti maz. Savu cilvēku gaida galvenokārt seniori, kuri patversmē ir pavadījuši trīs un vairāk gadus. Pārpildīta patversme ir ar dažādiem kaķiem.

Jēkabpils BJC mazpulks astoto gadu pēc kārtas organizē un piedalās labdarības akcijā “Ziedosim Jēkabpils dzīvnieku patversmes ķepām!”. Šīs akcijas laikā mazpulcēni ar savām ģimenēm ziedo barību, segas, spilvenus u. c. nepieciešamo dzīvnieku patversmes iemītniekiem. Šajā gadā ziedotāji bija dāsni ar ziedojumiem un pārdomājuši tos. Ar lieliem pūliņiem visu varēja salikt vienā auto. Paldies no Jēkabpils dzīvnieku patversmes darbiniekiem ir Aleksa Ulmes, Arianas Marinčenko, Ivo Krišjāņa, Samasntas Ragaines, Beātes Paulas Marķīzas, Annijas Bogdanovas, Reiņa Boguseviča, Elizabetes Jevdokimovas un Lauras Baltmanes ģimenēm. Paldies arī manai ģimenei par atbalstu šajā akcijā!

Mazpulcēni cer, ka situācija valstī uzlabosies. Vēlāk paši varēs dosies uz dzīvnieku patversmi, lai apmīļotu kaķus un suņukus, bet galvenais - palutinātu ar pašu gatavotiem našķiem- cepumiņiem.

Mēs ikvienu aicinām ciemos uz  “Jēkabpils dzīvnieku patversmi”! Tagad patversmei vairāk ir nepieciešami konservi kaķiem, sunīšiem našķis-kauliņi un segas, spilveni utt. Visvairāk mēs būtu pateicīgi, ka no patversmes jums līdzi uz mājām aizbrauktu kāds no tās iemītniekiem! Atveriet savas sirdis arī mūsu četrkājainajiem draugiem!

Sandra Āriņa, Jēkabpils BJC mazpulka vadītāja