Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Noslēdzies projekts "Dzīves prasmju laboratorija-2"
Autors: Lilija Upīte | 05.11.2021 | Komentāru nav

Oktobrī noslēdzas biedrības “Jauniešu klubs “13.pirmdiena”” projekts “Dzīves prasmju laboratorija-2”, ko finansiāli atbalstīja Jēkabpils novada pašvaldība un Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs.

Visa projekta pamatdoma un uzdevums - pielietojot neformālās izglītības metodes, apgūt jaunas prasmes, piedzīvot dažādus izaicinājumus, iegūt pozitīvas emocijas un jaunus draugus, stiprināt  garīgo veselību, uzlabot jauniešu  dzīves kvalitāti un stiprināt pašvērtējumu, kā arī pārliecību par sevi un savām nākotnes iespējām.

Projekta ietvaros jaunieši apguva jaunas prasmes, kompetences videi draudzīgās aktivitātēs: mācījās vai pilnveidoja prasmes braucot ar Sup dēļiem pa gleznaino Laukezeru, apmeklēja zirgu stalli “Ūsiņš”, kur ieguva informāciju par ikdienas darbu ar zirgiem, uzņēmējdarbību, kā arī apguva jāšanas prasmes. Izmēģināja makšķerēšanas procesu  foreļu dīķos, kas izrādījās ne tik viegls darbiņš, jo foreles veiksmīgi noēda ēsmu un veikli izvairījās no izvilkšanas krastā. Tas bija jautri un pamācoši. Atkārtoja slidošanas prasmes un devās velo izbraucienā, baudot zeltaino rudeni Jēkabpils pilsētā.

Projektā iesaistītie 60 jaunieši ieguva priekšstatu par lietām, ar ko saskaras ikviens, uzsākot uzņēmējdarbību. Runāja par ieguvumiem, grūtībām un izaicinājumiem, ar ko jārēķinās biznesā.

Rezultātā 5 neformālās saliedēšanās aktivitātēs iesaistītie uzlaboja savas dzīves kvalitāti, stiprinot gribasspēku un  kapacitāti, kā arī interesanti un saturīgi pavadīja brīvo laiku. Ieguva jaunus draugus un paziņas, daži iesaistījās biedrības darbībā, lai arī turpmāk turpinātu līdzdarboties un ar brīvprātīgo darbu dotu savu pienesumu sabiedrībai.

Dalība projektā veicināja iekļaušanos sabiedrībā un  līdzdalību vietējās norisēs mūsu pilsētā.

Projekta aktivitātēm var sekot Jēkabpils BJC mājas lapā www.jekabpils-bjc.lv, https://www.facebook.com/jekabpilsBJC, https://www.facebook.com/13pirmdiena.

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja L.Upīte