Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Līdzdalības iespējas 2008
Autors: Ieva Mekša | 29.05.2012 | Komentāru nav

Ar konkursu par CSN noslēdzas jauniešu projekts "Līdzdalības iespējas!"

Kādā 2008. gada drēgnajā un klusajā vakarā kopā pulcējās un savas zināšanas konkursā "Ar stopiem pa ceļu labirintiem!'' pārbaudīja pamatskolas vecuma skolēni no dažādām Jēkabpils rajona skolām. Tie nebija parasti audzēkņi, tie bija atraktīvākie, atsaucīgākie, radošākie, zinošākie un ar ceļa zīmēm draudzīgākie jaunie ceļu satiksmes dalībnieki. Kopā  bija atbraukušas 7 komandas no Rubenes psk.,  Viesītes vsk., kā arī mūsu pašu JVĢ, Jēkabpils poļu psk. un BJC jauniešu kluba "Laipa". Lai noteiktu, kura no komandām ir labākā, saliedētākā un zinošākā, dalībnieku spējas tika pārbaudītas 5 visdažādākajos stopos. Stacijās tika pārbaudītas ceļu satiksmes noteikumu zināšanas. Komandas dalībniekiem bija jābūt operatīviem un jāmāk pareizi rīkoties un sniegt pirmo palīdzību satiksmes negadījumā, kurā bija cietis motociklista vadītājs. Viena no interesantākajām stacijām bija labirints, kurā varēja pārliecināties par komandas līdera precizitāti, prāta asumu, reakciju un spēju vadīt. Tā bija paļaušanās uz komandas biedru uzmanību un attapību. Šajā stacijā 4 komandas biedriem tika aizsietas acis un, paļaujoties tikai uz komandas kapteini, visiem bija jāiziet šķēršļu josla, bet finiša punktā jāatpazīst visdažādāko mašīnu markas. Secinājām, ka Jēkabpils rajona jaunieši ir ļoti radoši, ar lielu fantāziju apveltīti, par ko liecināja  stacija, kurā komandai bija jāizveido nākotnes policistes visdažādākie aksesuāri. Jauno modes dizaineru fantāzija bija neizsīkstoša - tapa josta, soma, kurpes, krāsains zizlis un citi atribūti.

Šis pasākums neizpalika arī bez bargās žūrijas, kuras sastāvā iejutās BJC direktors O.Elksnis, pārstāve no policijas D.Stivriņa, pedagogs J.Svilpe, bet jauniešu klubu pārstāvēja R.Rimicāns. Patīkamu noskaņu un jautru garu uzturēja pasākuma vadītāji, jaunieši no kluba "13. pirmdiena" - Toms un Ieva.
Konkursa gaitā tika apbalvoti jau iepriekš realizētā plakātu konkursa "Gribu būt dzīvs!" dalībnieki no Asares psk., Jēkabpils vakara vsk. un Rubenes psk. Bet īpaši sarūpēto paldies saņēma Indra Dāboliņa no Rubenes psk. 7.klases, kuras darbs pašreiz tiek iespiests tipogrāfiski un tiks pavairots 500 eksemplāros. Paldies par muzikālajiem  priekšnesumiem, kas bija veltīti konkursa dalībniekiem, vēlamies teikt deju grupas "Candy" smaidīgajām meitenēm no Salas KN, virtuozajiem breikotājiem no grupas "Jump", skanīgajam Jēkabpils 3.vsk. ansamblim, Sandras Zalānes vadībā un BJC popgrupas "Zvanotiņas" dalībniecēm un viņu vadītājai Irīnai Burnaševai.

Konkurss noslēdzās un, kā izrādījās, viszinošākā CSN jomā bija JVĢ 7.d klases komanda! Mājās tika aiznests kauss, jauni T-krekliņi visai komandai un citas piemiņas lietas.

Paldies aktīvajiem un atsaucīgajiem - vislielākajiem komandu līdzjutējiem - skolotājiem: Edītei Vārnai, Sarmītei Ratiņai, Ausmai Brūverei, Ritai Meža-Eriņai, Valijai Bogdānei, Inai Rogoļevai un Rudītei Žurilai, kā arī staciju vadītājiem: BJC metodiķei Sarmītei Stikānei, JVĢ pedagogam Mārtiņam Ermansonam un kluba vecbiedrei Mašai.

Šis konkurss un arī pats projekts "Līdzdalības iespējas!" netiktu realizēts, ja mūs nebūtu atbalstījusi Jēkabpils rajona padome, Jēkabpils pilsētas pašvaldība un Jēkabpils rajona bērnu un jauniešu centra direktors Oskars Elksnis. Liels paldies un arī turpmāk ceram uz tik pat veiksmīgu sadarbību!

Un, protams, jāpiemin mūsu foršā klubiņa mamma Lilija.

Rakstu sagatavoja jauniešu kluba "13. pirmdiena" dalībniece Ieva Mekša