Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils jaunieši piedalās starptautiskajā projektā Cēsīs
Autors: Rolands Fedotovs | 22.10.2013 | Komentāru nav

13.pirmdiena Cēsīs kopbildeŠī gada 6.–13. oktobrī, Cēsīs, viesu namā ‘’Laso’’ norisinājās nedēļu garš apmācību projekts ‘’Motivation - De-motivation in Youth Work’’. Tajā piedalījās dalībnieki vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kuri bija atbraukuši no  Igaunijas, Horvātijas, Turcijas, Latvijas. No Jēkabpils Latviju pārstāvēja „Jauniešu kluba „13. Pirmdiena’’” nevalstiskās organizācijas biedri Rolands Fedotovs un Gatis Laizāns. Apmācību mērķis bija apgūt jaunas zināšanas par motivācijas un demotivācijas teorijām, kā arī attīstīt pašu dalībnieku izpratni par motivācijas faktoriem un instrumentiem darbā ar jauniešiem.

Jau pirmajā vakarā projekta dalībnieki ļoti  ātri sadraudzējās aktivitātē ‘’Intercultural Night’’, tulkojumā starpkultūru nakts, kurā katras valsts pārstāvjiem vajadzēja prezentēt savu valsti un, protams, arī kādus kārumus, ko varētu dot pagaršot citiem. Bija ļoti daudz dažādu aktivitāšu - gan praktiskas, gan vairāk teorētiskas. Kopīga darbošanās grupās, izmantojot interesantas metodes, apmācību teoriju padarīja ļoti interesantu un izbaudāmu. Ikvienas dienas noslēgumā bija interesants neformāls pasākums, kas vēl jo vairāk veicināja dalībnieku sadraudzību. Kādā pēcpusdienā iepazīstinājām cittautiešus ar latviešu pirts tradīcijām - vakara aktivitātē ‘’Sauna Party’’. Citu valstu jaunieši bija pārsteigti, ka normāla temperatūra pirtī ir 70 – 100 grādi. Tad arī izpērāmies kārtīgi ar slotām, izbaudot vakara noskaņu. Daži drosmīgie pamēģināja ielekt aukstajā dīķa ūdenī. Vislielākās problēmas bija Turkiem un Horvātiem, jo pie viņiem zemākā temperatūra ir -5oC.

Kopumā projekta laikā mēs ieguvām sev jaunus draugus. Savas iegūtās zināšanas mēs izmantosim praktiski, realizējot projektus un pasākumus jauniešiem savā pilsētā. Piedaloties šajā projektā esam kļuvuši motivētāki un bagātināti ar iedvesmu tālākam darbam.

 Kluba dalībnieks Rolands Fedotovs

 

Apraksta nav!