Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Zemgales skolu dalībnieki tiekas forumā
Autors: Anete Patrīcija Pavlova | 09.01.2013 | Komentāru nav

Jelgava 2013_22013. gada 4. janvārī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika Zemgales reģiona Skolēnu pašpārvalžu forums. Tā mērķis bija aktualizēt skolēnu pašpārvalžu darbības nozīmi pilsoniskajā līdzdalībā un sekmēt skolēnu sabiedrisko aktivitāti demokrātisko procesu pilnveidei izglītības iestādēs. Forumā piedalījās 133 skolēni un 38 pedagogi – konsultanti no 39 Zemgales reģiona vispārizglītojošajām izglītības iestādēm.

Kamēr citi skolēni laiskojās uz dīvāniem, bēdājās par sniega trūkumu un, par spīti tam, tomēr baudīja atlikušo skolēnu brīvlaiku, pašiem aktīvākajiem Jēkabpils un Jēkabpils novadu jauniešiem brīvlaika beigās šķita, ka skola jau atsākusies, jo pirms došanās uz forumu bija jāsagatavo mājasdarbs – posterprezentācija par savas skolas pašpārvaldes darbu.

Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamentu forumā pārstāvēja Lāsma Lapiņa, Rolands Fedotovs un Anete Patrīcija Pavlova.

Dienas kārtībā ietilpa šādas aktivitātes: posterprezentāciju izvietošana, foruma atklāšana, viesu uzrunas, iepazīšanās. Dienas gaitā katrs skolēns piedalījās trijās radošajās darbnīcās. Piemēram, „Pēctecības nodrošināšana Skolēnu pašpārvaldē”, „Komandas saliedēšana”, „Finanšu piesaiste” u.c. Lāsma saka, ka visas šīs gūtās zināšanas noder ne tikai tagad, bet arī noderēs turpmākajā dzīvē, karjeras veidošanā un citu nozīmīgu jautājumu risināšanā. Rolands piedalījās darba grupā, kur guva zināšanas par karjeras plānošanu, lietišķo etiķeti un komunikāciju. Uzzinātais šķita vērtīgs un ikdienā izmantojams.

Lai noskaidrotu, kuras Zemgales skolas posterprezentācija bija pati interesantākā un informācijas bagātākā, notika balsošana. Rezultātu paziņošanas brīdī mēs sapratām, ka divas labākās prezentācijas bija tieši no Krustpils un Salas novada – Salas vidusskolai un Atašienes pamatskolai. Prieks, ka abas galvenās balvas aizceļoja uz Jēkabpils pusi! Savukārt visas skolu pašpārvaldes balvā saņēma sienas kalendārus jaunajam gadam.

Noslēguma daļā mūs iedvesmoja muzikāls sniegums ziemas noskaņās. Arī mūziķi pauda savu pieredzi, pastāstot, kā darbojušies pašpārvaldē savās skolās.

Kā punkts uz „i” bija Renāra Zeltiņa sagatavotās (precīzāk, nesagatavotās) aktivitātes un padomi, jo, kā viņš pats teica, – „šodien man nav scenārija”. Renārs izspēlēja dažādas dzīves situācijas saistībā ar publisku uzstāšanos. Dalījās gan pozitīvā, gan negatīvā pieredzē, kuru guvis, vadot TV raidījumus un stājoties kameras priekšā. „Viss ir mūsu galvā. Sevi varam noskaņot un ietekmēt tikai mēs paši,” ar nopietnību un darbā gūto pieredzi sacīja Renārs.

Jelgava 2013_1Mūs šis forums iedvesmoja un vairoja vēlmi darboties, būt sabiedriski aktīviem. Sakām lielu paldies foruma organizētājiem – ZRKAC sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un ZRKAC jauniešu atbalsta grupu „Jaunie līderi”. Tāpat sakām paldies skolotājiem, kas ikdienā atbalsta, koordinē skolēnu pašpārvalžu darbu un bija ar mums kopā arī šajā forumā, paldies BJC metodiķei Sarmītei Stikānei par brauciena organizēšanu un Jēkabpils pilsētas domei, un Jēkabpils novada pašvaldībai par transporta nodrošinājumu.

Anete Patrīcija Pavlova,
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu parlamenta pārstāve