Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem
Autors: Reinis Talla | 10.02.2013 | Komentāru nav

Ventspils Jauniešu domes organizētā jauniešu apmaiņa „Zaļā gaisma aktīviem jauniešiem” norisinājās no 28.decembra līdz 5.janvārim. Šīs apmaiņas galvenie temati bija jauniešu veselība un sociālā atbildība, bet notika arī lekcijas par biznesu, kā arī par sevis pasniegšanu gan formālās, gan neformālās situācijās. Par dienas kārtību varētu teikt, ka tā bija diezgan nogurdinoša, jo brokastis pasniedza deviņos no rīta. Tas bija pamatīga cīņa ar miegu, ņemot vērā to, ka bija dienas, kad lekcijas ieilga līdz pat trijiem naktī.

Lekcijas bija noderīgas un, manuprāt, ļoti interesanta bija lektoru netradicionālā pieeja. To ietvaros mēs veidojām plakātus, diskutējām, spēlējām simulācijas spēles, kā arī bija radošās darbnīcas, kur veidojām ziemassvētku rotājumus – dāvanas no visdažādākajiem materiāliem. Protams, bija padomāts arī par fiziskajām aktivitātēm. Pirms katras lekcijas, kā arī lekciju starpbrīžos, lektori vadīja spēles. Pie spēļu vadīšanas tika arī dalībnieki. Vecgada vakarā devāmies uz Ventspili, lai piedalītos Vecgada skrējienā, kas notika pie Ventspils olimpiskā centra.

Runājot par vakara aktivitātēm, gandrīz katru dienu tās veidoja paši dalībnieki, kas sniedza iespēju jauniešiem iegūt pieredzi pasākumu organizēšanā, un tā kā vakara pasākumu tematiku izdomāja paši jaunieši, vakara pasākuma programma bija ļoti saistoša jauniešiem un tas bija jautrs, kā arī izzinoši pavadīts laiks...

Šīs lekcijas man ļāva apzināties par mūsdienu jauniešu problēmu nopietnību saistībā ar viņu veselību un sociālo atbildību. Iegūtā pieredze un informācija man palīdzēs rast jaunas idejas projektiem, semināriem vai arī cita veida pasākumiem, kurus varētu rīkot ar jauniešu kluba „13. Pirmdiena” atbalstu.

Sagatavoja kluba biedrs Reinis Talla