Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Vokālajam ansamblim „Kamolītis” — 20
Autors: Everita Stradiņa | 21.03.2019 | Komentāru nav

Kamolitim_20_plakatsJēkabpils Bērnu un Jauniešu centra vokālais ansamblis „Kamolītis” ielūdz uz savu 20. jubilejas koncertu „Riti, dziesmu kamolīti!”, kas norisināsies 6. aprīlī plkst. 16:00 Jēkabpils Tautas namā.

Pirms 20 gadiem Jēkabpils Tautas namā, toreizējā vadītāja Pētera Draneviča ierosināts, tika dibināts bērnu vokālais ansamblis „Kamolītis”. Pirmos gadus “kamolīti ritināja” mūzikas skolotāja Olita Klindžāne-Klinšāne, kopš 2003. gada ansambļa vadītāja ir Iveta Januševska.

Šo gadu laikā ansamblim izveidojušās savas tradīcijas. Viena no tām – Ziemassvētku muzikālo izrāžu iestudēšana. Ir tapuši vairāki stāsti - „Labo domu Ziemassvētki”, „Piparkūku sirds”, „Puteklīši Ziemassvētkos”, “Notici brīnumiem”, “Saulīte un sniega cilvēciņi”, „12 dāvanas Ziemassvētkos”. Arī pavasara koncerti ir ansambļa ikgadējs notikums, kas šogad sevī ietver apaļās jubilejas svinēšanu. Koncerta pirmajā daļā „Kamolītis” izpildīs dziesmas, kas raksturo pašus dziedātājus. Neizpaliks arī veltījumi saviem mīļajiem, kas ievadījuši viņus muzikālajās gaitās. Savukārt otrajā daļā skatītājiem pārsteigumu sagatavojuši kādreizējie „Kamolīša” dziedātāji – Renārs Tomašickis, Amanda Veide, Mārcis Briška, māsas Ilze un Ieva Savickas, zēnu ansamblis „Superpuikas”.

„Kamolītis” dziesmā vieno lielus un mazus, jautrus un nopietnus, zinātkārus, paklausīgus un dažreiz nerātnus dziedātājus no Jēkabpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm un skolām. Paši mazākie savu dziesmu kamolīti sāk ritināt jau no trīs gadu vecuma. Tieši “Kamolītī” ir meklējami pirmsākumi meiteņu ansambļa “Supermeitenes” dibināšanai. Abi ansambļi allaž papildina viens otru savos koncertos, un arī šis nebūs izņēmums.

Ansambļa vadītāja Iveta Januševska ir lepna un priecīga, ka tieši „Kamolītī” tiek ieritināta mīlestība pret mūziku: „Esmu patiesi laimīga, kad sastopu kādreizējos ansambļa dalībniekus Dziesmu svētkos. Man ir lepnums dziedāt ar viņiem uz vienas skatuves! Man ir prieks, ka daudzi turpina apgūt mūziku profesionāli, koncertē valsts mēroga pasākumos un rada paši savu mūziku. Dziesmu kamolītis ieritināts, neapstājas!”
Sauciet aprīli, kā vien vēlaties - vai par joku mēnesi, vai Lieldienu gaidīšanas laiku, vai pavasari ar cīruļu treļļiem debesīs. “Kamolītim” aprīlis ir svētku mēnesis. Atnāciet, lai priecātos kopā!

Ieeja koncertā bez maksas