Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Svētki skan un rotājas!
Autors: Everita Stradiņa | 12.03.2023 | Komentāru nav

Šis gads pamazām iezīmējas Dziesmu svētku zīmēs, jo šajā vasarā notiks kārtējie XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki. Saistībā ar svētku tradīcijas 150. gadskārtu, Valsts izglītības satura centrs organizē un aicina izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas programmu audzēkņus piedalīties mākslas darbu konkursā “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi”. Savos darbos dalībnieki tiek rosināti attēlot un akcentēt savai dzīvesvietai raksturīgāko gan dabā, gan kultūrā, kā arī vēsturē, valodā un sabiedrības norisēs.

Bjc_150_toniTikko kā noslēgusies konkursa 1. kārta Jēkabpils novada mērogā. Kopumā tika iesūtīti 40 darbi no - Jēkabpils 2. un 3.vidusskolas, Salas, Viesītes un Aknīstes vidusskolas, Krustpils pamatskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra. Vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija vizuālās mākslas skolotājas – Ruta Štelmahere, Tatjana Jakubjaņeca un Ilona Kantāne, atzinīgi izteicās par bērnu un jauniešu radošumu un spēju ar tik daudzveidīgiem mākslas izteiksmes līdzekļiem izteikt savu domu, redzējumu, savu lepnumu par mūsu zemi.

Uz 2. kārtu, kas aprīlī notiks Daugavpilī kā “Latgales toņi un pustoņi”, vērtēšanas komisija izvirzīja 17 darbus (skat.galerijā BJC Facebook profilā).

Izvirzīto darbu vidū ir arī Bērnu un jauniešu centra pulciņu veikums. Skolotājas Andas Ozoliņas-Krūmiņas vadītā Šūšanas pulciņa dalībnieču - Nikas Astrahancevas, Līvas Mekšas un Melānijas Griškas kopdarbs "Sēlijas saucējas".

Skolotājas Ingas Kursītes pulciņa “Radošie” dalībnieki - Angelīna Turlā, Jeļizaveta Isajeva, Arina Žuravčika, Timurs Einoris, Anastasija Ažikina, Emīlija Koļesņikova, Stefānija Pormale, Katerina Vaivode izveidoja kolektīvo darbu "Zaķīšu pirtiņa".                   

Visi konkursam iesūtītie darbi līdz pat 31. martam ir apskatāmi izstādē Bērnu un jauniešu centra Mazajā zālē.

Esam lepni par mūsu radošajiem un talantīgajiem audzēkņiem, kā arī vizuālās mākslas skolotājiem!

Lai veiksmīgs konkursa turpinājums!

 

Bjc_150_toni_plakats