Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Starptautiskā nometne Polijā
Autors: Jekaterina Grahoļska-Krjukovska | 23.08.2017 | Komentāru nav

Kāpēc, dzīvojot Latvijā, ir vērts mācīties poļu valodu?

Nometne PolijāPoļu valoda – iespēja karjeras izaugsmei!

Poļu valoda atver piekļuvi vienam no lielākajiem darba tirgiem Eiropā un lielākajai Centrālās un Austrumu Eiropas reģiona ekonomikai. Polijā dzīvo gandrīz 38,5 milj. iedzīvotāju, kuri tiek uzskatīti par uzņēmīgākajiem ļaudīm pasaulē. Polijā ikdienu tiek dibinātas aptuveni 1000 firmas. 
Latvijā darbojas vairākas veiksmīgas Polijas firmas un to pārstāvniecības. Pa Latvijas ceļiem brauc poļu autobusi Solaris Bus & Coach S.A.. Lielākais Polijas investors Latvijā ir PZU Grupa, kurai pieder apdrošināšanas uzņēmums BALTA apdrošināšana u.t.t…
Vairāku svešvalodu, tostarp poļu valodas, zināšanās ir svarīga priekšrocība darba tirgū.

Ja tev ir poļu saknes, zinot valodu tu vari iegūt „Kartu Polaka”, kura dod iespējas saņemt stipendiju, bezmaksas  studijas un medicīnas pakalpojumus, ar kuru ir atlaide sabiedriskajā transportā Polijā un daudzas citas priekšrocības.

No pagājušā gada Jēkabpils Bērnu un Jauniešu centrā darbojas Poļu valodas un kultūras pulciņš. Pulciņa apmeklētāji mācās poļu valodu, piedalās projektos, apmeklē Latvijas poļu savienības rīkotos pasākumus.

Šī gada jūlijā, divu nedēļu garumā bērniem bija iespēja apmeklēt starptautisko nometni, kas norisinājās Polijas kūrorta pilsēta Lebā. Braucienu apmaksāja Fundacija ”Pomoc Polakomna Wschodzie”. Nometnē piedalījās bērni no 23 valstīm.

Laura, 17g.: ”Polija ir skaista, paši poļi ir laipni un draudzīgi! Katru dienu mēs mācījāmies valodu, gājām uz jūru un pastaigājāmies pa pilsētu. Nometnē mēs sadraudzējamies ar vienaudžiem no dažādam valstīm un kontaktējamies vēl joprojām. Es apsveru domu studēt Polijā.”

Darija, 10g.: “Mēs dzīvojām vienā istabā ar meitenēm no Amerikas. Kad nevarējām piecelties no rīta, skolotāji mūs kutināja”

Kitija, 15g.: ”Man patika Polijā. Kad braucām projām, visi raudāja, pat negribējās braukt uz mājām. Es gribētu studēt Polijā, tikai vēl nezinu, ko tieši.”

Juris, 7g.: “Man viss patika, tikai tomātu zupa bija negaršīga”.

Tā apraksta savu braucienu daži no mūsu bērniem. Ja ir vēlme mums pievienoties, zvani! Tālr. 28788954