Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta Jēkabpilī
Autors: Elīna Puķe | 04.03.2019 | Komentāru nav

Skatuves_runas_konkurss

“Kad zemes siltajās plaukstās
Saule ber pūpolu ziedus,
Es brīnos kā pienenes asns:
Cik mana dzimtene skaista!“

Ar šādām pavasarīgām Ā. Elksnes dzejas rindām 26.februārī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā tika atklāta skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta, uz kuru ieradās 39 skolēni no piecām izglītības iestādēm – Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils pamatskolas, Agrobiznesa koledžas, 2.un 3. vidusskolas.  

Arī šī gada skatuves konkursa dalībnieki tika aicināti tematiski saistīt savas skatuves runas ar pašidentitāti, nacionālās un valstiskās identitātes stiprināšanu, izvēloties ieteicamās daiļdarbu tēmas: es pats, valoda, ģimene, mans novads/pilsēta, brīvība, Tēvzeme.

Gan mazie, gan lielie daiļrunātāji klausītājus un žūriju pārsteidza ar drosmi, oratora, aktiermeistarības prasmēm.

Kā jau katru gadu, arī šogad dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija - Aizkraukles kultūras nama vadītāja Anta Teivāne, Jēkabpils kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Druveniece, latviešu valodas un literatūras skolotāja Inguna Ļevāne.

Žūrijai nācās pielikt lielas pūles, lai izvirzītu dalībniekus uz konkursa 2.kārtu, kas norisināsies 20.martā, Daugavpilī, jo dalībnieki bija prasmīgi un rezultāti atšķīrās ar nelielu punktu, pat puspunktu pārsvaru.

Pirmās pakāpes diplomus saņēma Sofija Maļceva (2.vidusskola), Elīza Zandberga (Jēkabpils pamatskola), Valters Verečinskis (Jēkabpils pamatskola), Zane Soroka (3.vidusskola), Vanessa Samanta Vinogradova (Agrobiznesa koledža). Savukārt 1.pakāpes diplomu un iespēju doties uz 2. kārtu Daugavpilī  ieguva Reinis Mūrnieks (3.vidusskola), Maksims Borovkovs (3.vidusskola), Inese Skrimble (2.vidusskola), Dace Bērziņa (JVĢ), Matīsss Navenickis (JVĢ), Renāte Silakalne (JVĢ).

Liels paldies visiem dalībniekiem un pedagogiem!

Pasākuma organizatore,
Jēkabpils BJC izglītības metodiķe
Elīna Puķe