Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

“Ringo” turnīrs Jelgavā
Autors: Lilija Upīte | 19.09.2021 | Komentāru nav

Jēkabpils novada bērnu un jauniešu poļu valodas un kultūras pulciņa audzēkņi  izcīna godalgoto pirmo vietu “Ringo” turnīrā Jelgavā.

21.augustā, sestdien, Jelgavā notika otrais “Ringo”  turnīrs, piedāvājot tuvāk iepazīt vienu no populārākajām poļu spēlēm. Priekšzināšanas nav nepieciešamas, galvenais – sportisks apģērbs un vēlme apgūt kaut ko jaunu. Piedalīties varēja gan individuāli pa vecuma grupām, gan komandu spēlē.

Ringo var spēlēt individuāli – viens pret viens – vai komandā pa diviem cilvēkiem. Spēle notiek speciāli izveidotā laukumā. Laukuma izmērs individuālajās spēlēs ir 7x7 metri, bet komandu spēlēs – 9x9 metri. "Laukumu divās vienādās daļās sadala tīkls, kuram pāri jāmet aptuveni 165 gramus smags gumijas riņķis ar ārējo diametru 17 centimetri. Spēles uzdevums ir panākt, lai pāri tīklam mestais riņķis jeb ringo nokristu pretinieka laukumā".

Individuālajā spēlē, kur cīņa notiek viens pret viens, tiek izmantots tikai viens riņķis, bet komandas spēlē, kur laukumā atrodas divi spēlētāji, – divi riņķi. Spēle tiek spēlēta līdz 15 punktiem. Pēc 8. punkta spēlētāji mainās laukuma pusēm. Spēlētājiem svarīgi zināt, ka riņķis tiek ķerts nejauši – ar labo vai kreiso roku, bet metiens jāveic ar to roku, ar kuru riņķis noķerts. Riņķi nedrīkst pārvietot no vienas rokas uz otru.

Jēkabpils jauniešu  komanda  izcīnīja kausu par pirmo vietu, atvedot uz mājām 4 zelta medaļas, 5 sudraba medaļas un 2 bronzas medaļas.

Lepojamies ar poļu valodas pulciņa bērniem un paldies par atbalstu un uzmundrinājumu skolotājai Jekaterinai Grahoļskai-Krjukovskai.

Sagatavoja direktora vietniece Lilija Upīte