Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Radošās darbnīcas "Saule burbulī"
Autors: Lilija Upīte | 23.08.2023 | Komentāru nav

Jūlija pēdējā nedēļā norisinājās BJC klubiņa “Smaids” radošās darbnīcas “Saule burbulī”. Pirms tām bijām nobijušies ne pa jokam, vainojām pat pašu izdomāto darbnīcu nosaukumu, jo saule patiešām bija ierāpusies pamatīgā burbulī, lija lietus, laiks bija vēss, laika ziņas nesolīja neko labu…, bet mums paredzēta nakšņošana teltīs, jāšana ar zirgu, braukšana ar skrejriteni, šaušana ar loku, rāpšanās pāri gravai, nakts pārgājieni un pikniks pie ugunskura. Bruņojāmies ar gumijas zābakiem, lietusmēteļiem, maiņas apaviem, bet, par laimi, nekā no tā visa nevajadzēja, jo briesmīgās laika ziņas nepiepildījās. Saulīte spīdēja itin silti, un mēs varējām baudīt visas paredzētās aktivitātes.

Ceļojām uz Varakļāniem, tur pilī bija arī mūsu naktsmājas un galvenā apmešanās vieta. Būvējām teltis, bija iespēja arī pārnakšņot pilī, katrs varēja iekārtoties, kā vēlējās, bet naktī teltiniekus iekšā ietrenca nevis lietus, kā to varēja gaidīt, bet gan spoki, kuri čabināja zāli un purināja kokus, uzvedās tik noslēpumaini un baisi; nospriedām, ka pili tomēr visiem kopā drošāk. Tur gan arī uz rīta pusi gaitenī nez no kurienes parādījās noslēpumainais kučiera zābaks, taču tas mūs neizbiedēja, gulējām, jo iepriekšējā dienā jājām ar zirgiem, apciemojām Rēzekni, rāpāmies pilskalnā, kurinājām uguni, gatavojām ēst, bijām gana piekusuši.

Nākamajā dienā no spokiem vairs nebaidījāmies, jo nokāpām pils pagrabā un redzējām, ka spoki ir labi paēduši, tur pagrabā labi iekārtojušies, ārā nemaz nenāk. Tad nu darbojāmies, braucām ar skrejriteņiem – tas nepavisam nebija tik viegli, kā izskatās. Šāvām ar loku un izmēģinājām spēkus dažādas interesantās nodarbēs, kā arī kopā ar jaukajiem un atraktīvajiem muzejpedagogiem izstaigājām un iepazinām pili. Nu tā vairs nešķita ne baisa, ne noslēpumaina. Vakarā varēja droši izstaigāt lielo parku, atkal kurināt uguntiņu, uzspēlēt bumbu un risināt garas sarunas pie ugunskura.

Braucām ekskursijām, iepazinām senus amatus, čaklākie pat mājās pārveda savus darinājumus. Bija jauki, un jāpiebilst, ka visur tikām cildināti par labu uzvedību, uzmanīgu klausīšanos, aktīvu un ieinteresētu darbošanos un atbildīgu attieksmi pret vidi. Liels paldies mūsu dalībniekiem un viņu vecākiem!

Uz tikšanos nākamajā vasarā!

Skolotājas Dace Kalniņa-Aleksandrova un Sandra Utināne

 

Apraksta nav!