Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Programma “Latvijas skolas soma”
Autors: Everita Stradiņa | 24.01.2021 | Komentāru nav

Kopš 2018.gada septembra Latvijas bērniem un jauniešiem ir nodrošināta iespēja vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt Latvijas mākslas un kultūras notikumus. Šo iespēju piedāvā programma “Latvijas skolas soma”, kurā iekļautas norises skatuves un vizuālajā mākslā, mūzikā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā, kino, materiālajā un nemateriālajā mantojumā. 

Pagājušajā gadā, saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, ievērojami samazinājās iespējas organizēt jebkāda veida pasākumus klātienē, tostarp arī programmas ‘Latvijas skolas soma” norises.

Lai tomēr šajā sarežģītajā laikā nezaudētu saikni ar kultūru, kas allaž bijusi svarīga un nozīmīga, kas bagātina, pilnveido, palīdz emocionāli, tiek meklētas un rastas iespējas. Paldies programmas projekta komandai, kas pavasarī ieteica dažādus metodiskos materiālus, digitālos bukletus, virtuālus muzeju apmeklējumus, lekcijas, raidījumu ciklus, filmas un daudz citu noderīgu resursu, ko skolas labprāt arī izmantoja.

Sākoties 2020./2021. mācību gadam un, pateicoties situācijai valstī rudens sākumā,  kā arī labajiem laika apstākļiem, Jēkabpils skolas ļoti veiksmīgi atsāka programmas “Latvijas skolas soma” īstenošanu. Pusotra mēneša laikā, līdz pieņemtajiem ierobežojumiem saistībā ar straujo vīrusa izplatību, skolēni apmeklēja un piedzīvoja daudz dažādu interesantu notikumu, par kuriem labprāt arī dalās savos aprakstos. Ar tiem var iepazīties Jēkabpils skolu, Bērnu un jauniešu centra mājaslapās.

Un jāsaka – par spīti visam, kultūras ļaudis rod jaunas idejas, pielāgojas esošajai situācijai, sniedzot skolēniem iespēju apmeklēt virtuālus koncertus un teātra izrādes. Novembrī un decembrī Jēkabpils skolas izmantoja iespēju un vairāki simti skolēnu noskatījās Latvijas Nacionālā teātra digitālo izrādi “Tikšanās vieta - Rīgas pilsētas II teātris”, un grupas “Framest” koncerta video tiešsaisti “Populārās mūzikas 100 gadi”.

Arī šajā gadā programma turpinās, norišu saraksts jau ir papildināts ar bagātīgu pienesumu. Tā kā programmas norises ir daļa no formālā mācību procesa, paldies, skolotājiem, kas veiksmīgi izvēlas un pielāgo iniciatīvas “Latvijas skolas soma” kultūras piedāvājumus.