Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Profesiju labirintā kā zinošākie startē Jēkabpils pamatskolas “ŠEFPAVĀRI”
Autors: Lilija Ražinska | 10.05.2014 | 1 komentārs

Jautājot sākumskolas skolēniem par to, kādas profesijas ir zināmas vai dzirdētas, atbildē visbiežāk skan vecāku profesiju nosaukumi. Tomēr profesiju pasaule ir tik daudzkrāsaina un interesanta! Lai motivētu jau no pašas agras bērnības pret nākamās profesijas izvēli izturēties nopietni un iepazīstināt skolēnus ar profesiju daudzveidību, veicinot sadarbību un radošu pieeju doto uzdevumu veikšanā, aicinājām 1.-4.klašu  skolēnus piedalīties konkursā „Profesiju ABC”.

Tāpēc 30. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 13.30 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā tikās septiņas  komandas, lai iepazītos ar mazāk pazīstamām profesijām, pacīnītos savā starpā radošumā, atjautībā un arī zināšanās par profesijām. Komandas bija sagatavojušas priekšnesumus, padomājušas par savu vizuālo tēlu. Skanēja jautri un muzikāli sveicieni  no pavāriem, direktoriem, dakterīšiem, ornitologiem, jaunajiem pētniekiem, šefpavāriem un  stilistiem.

Iluzionists un burvju mākslinieks Zigmārs Atvars iedrošināja un atklāja bērniem dažu triku noslēpumus, iesaistot arī pašus un skolotājas to demonstrēšanā. Z.Atvars ar trikiem profesionāli nodarbojas jau 15 gadus. Kā iluzionists uzstājies vairāk par 400 dažāda veida pasākumos, 12 pasaules valstīs (Igaunijā, Somijā, Lietuvā, Slovākijā, Austrijā, Vācijā, Šveicē, Lielbritānijā, ASV, Dienvidāfrikas republikā, Īrijā, Baltkrievijā).
Turpinājumā eksperimenti, lai iepazītos ar ķīmiķa profesiju, interesants stāstījums par grāmatas ilustratora darbu pie  pirmās zinātniskās komiksu grāmatas „Izzini pasauli kopā ar Z(in)oo”!  Grāmata ir veidota kā komikss – krāsojamā grāmatiņa un stāsta par Z(in)oo ģimenes ceļojumu.  Tā iepazīstina bērnus ar augstāko kalnu pasaulē, ar zemūdeni, tās tehniskajiem parametriem, ar pasaules ūdenstilpnēm, lielākajiem, mazākajiem un neparastākajiem dzīvniekiem, piedāvā lidojumu gaisa balonā un lidmašīnā, bērniem ļaujot uzzināt gan par to tehniskajiem rādītājiem, gan par vēja un skaņas ātrumu, dod iespēju ceļot ar vilcienu, stāsta par fizikas likumiem, kas izmantoti dažādu tehnisku risinājumu izstrādē. Grāmata piedāvā ekskursiju pa visu pasauli, apskatot ievērojamākās vietas, iepazīstinot ar nozīmīgiem faktiem, apskates objektiem un tehnikas brīnumiem. Bērnu Zinātnes centrs Z(in)oo no Cēsīm iepazīstināja arī ar animatora darba specifiku.

Savukārt BJC pagalmā bērnus sagaidīja kinologs ar vācu aitas suni, kuri demonstrēja komandu izpildi un šķēršļu pārvarēšanu. Suns bija ļoti draudzīgs un ļāva bērniem sevi arī noglāstīt. Un kur vēl tāda unikāla iespēja iepazīties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) profesiju, ugunsdzēsēju formas tērpiem, darbarīkiem, rokas un mehāniskajiem sūkņiem, kā arī ugunsdzēsēju automobili un pat pasēdēt tajā. Tas bija īsts piedzīvojums!
Noslēgumā komandas sacentās 10 dažādu uzdevumu izpildē. Šim darbam tika atvēlētas 30 min.

Rezultātā:
Godalgotā I vieta komandai “Šefpavāri” (Jēkabpils pamatskola 4.a klase) , II vieta komandai “Jautrie pavāriņi” (3.vsk. 4.a klase), III vieta komandai “Dakterīši” (3.vsk., 4.b klase).
Pateicības par dalību komandām: “Stilistes” (3.vsk. 3.a klase), “Mazie ornitologi” (Sūnu psk., 3.,4.klase.), “Jaunie pētnieki” (Jēkabpils psk. 1.b klase), “Mazie direktori” (Sūnu psk. 1.,2. klase)

Konkursa organizatoru vārdā liels paldies par atsaucību un sadarbību Zemgales reģiona Jēkabpils daļas  VUGD vada komandierim Dzintaram Cvilikovskim un brašajiem puišiem, bērnu zinātnes centram Z(in)oo no Cēsīm, audzinātājām no Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādes „Kāpēcītis”, skolotājām Laimdotai Ozoliņai, Mārītei Viļumai, Silvijai Ozoliņai, Ilzei Čeverei, Initai Ciprusai, Agritai Zolbergai un Dacei Vališinai, kā arī konkursa vadītājām Baibai Biseniecei un Imaldai Žurilai ( jauniešu klubs „13.pirmdiena”). Konkurss tapa sadarbībā ar karjeras konsultanti Dzintru Lindāni un izglītības metodiķi Sarmīti Stikāni.

 

nezināms
Pirms 9 gadiem
Paldies par jauko pasākumu!