Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Par iespaidiem Starptautiskajā Vasaras nometne Igaunijā!
Autors: Sarmīte Stikāne | 25.07.2018 | Komentāru nav

No 14. – 21. jūlijam sešiem Jēkabpils pilsētas skolu skolēniem un diviem pedagogiem bija iespēja piedalīties starptautiskajā vasaras nometnē “Viiking Tiigrid”, kura notika nelielā  jūras krasta ciematā Vizā.

Astoņas dienas nometnes dalībniekiem bija piedāvāta iespēja darboties tādās aktivitātēs kā: erudīta konkurss, izdzīvošanas spēles gan mežā, gan pie jūras, sporta aktivitātēs. Karstas emocijas virmoja gaisā “Nometnes Misis un Mister” konkursā, kurā skatītāju simpātiju un titulu “Vice Mis” ieguva  latviete no Jēkabpils Anastasija Turlā. Katras dienas noslēgumā vakara koncertā jauniešiem bija jāsniedz pa dienu sagatavots priekšnesums. Te nu gan varēja izvērsties! Tika deklamēti dzejoļi, rādīti skeči, iestudētas dejas, izveidoti mini ansambļi un solo priekšnesumi. Neiztika bez popielas priekšnesumiem. Izdejoties, iemācīties jaunus dejas soļus, kā arī iepazīties ar sadraudzēties palīdzēja ik vakara diskotēkas.

Ekskursiju laikā tika apskatīta Rakveres pils, kurā tika iemēģināta roka loka šaušanā, izkalta sava laimes monēta, uzspēlēts šahs.  Iepazīta Tallinas vecpilsēta un  tornis “Kuk in de KOK” ar tam pieguļošajiem cietokšņiem. Par savu fizisko sagatavotību un veiklību pārliecināties aktīvās atpūtas un  tūrisma trasēs, kas bija ļoti līdzīgas mūsu “Tarzānam” vai “Meža kaķim”.

Noslēguma dienā  Latvijas un Lietuvas nometnes dalībnieki piedalījās Maardu pilsētas svētkos. Svinīgā pasākumā kopā ar pilsētas mēru Vladimiru Arhipovu stādīja puķes dobē ar Igaunijas  valsts kontūrām. Puķu dobe Maardu izveidota kā dāvana no pilsētas jauniešiem Igaunijas 100  dzimšanas dienai.  

Nometnes dalībnieku vārdā sakām  paldies Jēkabpils pilsētas pašvaldībai par iespēju  piedalīties Starptautiskajā nometnē Igaunijā.