Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Notikušas veselīga dzīvesveida nometnes bērniem
Autors: Lilija Ražinska | 20.06.2017 | Komentāru nav

Biedrība  kristīgai paaudžu kopībai „Tilts” laika posmā no 2017.gada 5.jūnija līdz 2017.gada 16. jūnijam Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra telpās realizēja 2 veselīga dzīvesveida nometnes -- “Veselības bode” un “Veselā miesā, vesels gars!” -- bērniem vecumā no 7-12 gadiem un no 13-16 gadiem, projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros organizēšanai un nodrošināšanai projekta "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049).

Nometnēs kopā piedalījās 48 bērni (24 katrā nometnē), kās pārstāvēja gan Jēkabpils pilsētu, gan Viesītes un  Krustpils novadus.

Darbošanās neformālās un sportiskās aktivitātēs, kā arī radošajās darbnīcās, palīdzēja bērniem izprast un likt aizdomāties par to, ka veselīgs dzīvesveids ir pamats labai pašsajūtai un sasniegumiem mācībās un sportā. Tas nodrošina pilnvērtīgu organisma attīstību un labu izskatu, dod vairāk enerģijas un pasargā no slimībām. Cik svarīgi ievērot personīgo higiēnu, rūpējoties par savu ārējo izskatu un ķermeni. Lai vienmēr no rīta būtu možs un labā garastāvoklī, jāievēro dienas režīms un nav jāpavada ilgas stundas pie datora vai telefonā, jo daudz interesantāk ir sarunāties, draudzēties un jautri pavadīt laiku.

Lai sasniegtu nometnē uzstādīto mērķi un uzdevumus, katru dienu 3 dažāda veida aktivitātēs, darbojoties radoši, sportiski un neformāli, soli pa solim iepazinām vitamīnu pasauli, graudaugu, dārzeņu un augļu lielo lomu veselības stiprināšanā. Mācījāmies draudzēties, atbalstīt viens otru, daloties ar pozitīvām emocijām un komplimentiem.

Savu fizisko sagatavotību ikviens varēja pārbaudīt  “Tarzāna trasē”, Daugavpilī. Šeit varēja gan izsmieties, gan izkliegties pēc sirds patikas,, gan arī pa kādai asarai nobirdināt, lai pārvarētu bailes, nedrošību un tomēr pievarētu sev uzstādīto mērķi.

Desmit kopā pavadītā dienās dzīvojām un ēdām veselīgi un aicinājām to darīt un ievērot arī vecākus. Bija skumji šķirties. Savās anketās, kad vaicājām, kas patika un nepatika, kādi būtu ieteikumi nākamā gada nometnēm, bērni teica pārsvarā tikai labus vārdus: man nebija nekā tāda kas man nepatika, lai nekas jums nesāp (Lolita Germane, 9 gadi), braukt ar riteni, bet skolotājām būt gudrām (Daiena Brasle, 7 gadi), lai var ilgāk iet nometnē (Alise Zizlāne, 7 gadi), šī ir vislabākā nometne, patika viss (Katrīna Grugule, 8 gadi), Timofejs Šilko, 10 gadi izteica vēlmi, lai būtu peldēšana un lai skolotājas nodzīvo 100 gadus un vēl vairāk! Lielie bērni izteica vēlmi doties pārgājienā un pagarināt vēl par vienu nedēļu.  Nometnei noslēdzoties, bērni aiznesa mājās skaistos pašu rokām darinātos darbus, ikviens saņēma apliecību par dalību nometnē ar kopbildi. Paldies saka nometnes vadītājas visiem, visiem bērniem par atsaucību, paklausību un arī jūsu nerātnībām! Lai mums visiem jauka vasara! Tiksimies nākamgad jūnijā!