Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Noslēgusies Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 2.kārta Jēkabpilī
Autors: Alise Kļaviņa | 20.03.2015 | Komentāru nav

11. martā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisē iekļautā Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa turpinājums – 2. kārta, Latgales reģiona skate.

Konkursā kopā līdzdalību ņēma vairāk, kā 100 dalībnieki - 59 individuālie runātāji un četru mazo formu uzvedumu dalībnieki gan no Jēkabpils pilsētas un novada, gan Līvānu, Preiļu, Aglonas, Daugavpils, Varakļānu, Ilūkstes, Aizkraukles, Skrīveru, Neretas, Jaunjelgavas, Pļaviņu, Kokneses, Salas, Viesītes un Aknīstes novadiem.

Tā kā 2015. ir Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas gads, gatavojot uzstāšanās repertuāru, īpaša uzmanība tika veltīta tieši šo dzejnieku daiļradei, kas, kā atzina gan dalībnieki, gan žūrijas pārstāvji, nebūt nebija vienkāršs uzdevums.

Konkursa otro kārtu vērtēja Valsts izglītības satura centra apstiprināta žūrija, kuras sastāvā bija: pedagoģe, režisore un teātra eksperte Dace Liepeniece, pedagogs, latviešu aktieris Gundars Āboliņš un Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Dace Jurka.

Kā ziņojām iepriekš, Jēkabpils pilsētu pārstāvēja seši runātāji: Valters Verečinskis (Jēkabpils pamatskola, skolotāja Emerita Jermoloviča) un Elizabete Vaidere (skolotāja Anna Hamatzjanova), Jana Girljanu (Jēkabpils 2. vidusskola, skolotājas Jeļena Blumentāle un Valentīna Teivāne), Ēriks Ozols (Jēkabpils Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Vītola), Santa Januševska (Jēkabpils Valsts ģimnāzija, skolotāja Silvija Tumanova) un Agnija Malceniece (Jēkabpils Valsts ģimnāzija, skolotāja Silvija Tumanova). Visaugstākos rezultātus* no jēkabpiliešiem guva Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkne Santa Januševska (skolotāja Silvija Tumanova), kura izcīnīja augsto I pakāpi. Apsveicam un līdzpriecājamies!
Izsaku lielu pateicību katram vienam un visiem kopā par ieguldījumu skatuves runas un mazo formu uzvedumu kustībā, kultūras izaugsmē un attīstībā!

Veiksmīgu izdošanos arī turpmākajās gaitās!

* Konkursa rezultāti ir pieejami XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mājas lapā.