Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Noritējušas dienas nometnes bērniem “Veselības bode” un “Veselā miesā, vesels gars!”
Autors: Lilija Ražinska | 19.06.2019 | Komentāru nav

Nometne "veselibas bode"Biedrība  kristīgai paaudžu kopībai „Tilts” laika posmā no 2019.gada 3.jūnija līdz 2019.gada 14. jūnijam Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra telpās realizēja 2 veselīga dzīvesveida nometnes bērniem vecumā no 7-12 gadiem “Veselības Bode” un no 13-16 gadiem “Veselā miesā, vesels gars” , projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros (projekta identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/049).

Nometnēs kopā piedalījās 43 bērni, kās pārstāvēja gan Jēkabpils, Salaspils Siguldas, Viesītes pilsētas, kā arī Krustpils, Jēkabpils un  Salas novadus.

Darbošanās neformālās un sportiskās/muzikālās aktivitātēs, kā arī radošajās darbnīcās, palīdzēja bērniem izprast un likt aizdomāties par to, ka veselīgs dzīvesveids ir pamats labai pašsajūtai un sasniegumiem mācībās un sportā. Tas nodrošina pilnvērtīgu organisma attīstību un labu izskatu, dod vairāk enerģijas un pasargā no slimībām. Cik svarīgi ievērot personīgo higiēnu, rūpējoties par savu ārējo izskatu un ķermeni. Lai vienmēr no rīta būtu možs un labā garastāvoklī, jāievēro dienas režīms un nav jāpavada ilgas stundas pie datora vai telefonā, jo daudz interesantāk ir sarunāties, draudzēties un jautri pavadīt laiku.

Lai sasniegtu nometnē uzstādīto mērķi un uzdevumus, katru dienu 3 dažāda veida aktivitātēs, darbojoties radoši, sportiski un neformāli, soli pa solim iepazinām vitamīnu pasauli, graudaugu, dārzeņu un augļu lielo lomu veselības stiprināšanā. Skolotājas mudināja rudenī izvēlēties tepat Latvijā audzētās ogas un augļus. Doties kopā ar vecākiem uz tuvējo tirgu un izvēlieties tādus dārzeņus, ko vēl nav smaržojuši un ēduši. Ieteica uz palodzes vai dārzā iekopt savu mini dārziņu, kurā var  audzēt dilles, lociņus, baziliku, piparmētras vai citus aromātiskos un veselīgos garšaugus. Mācījāmies draudzēties, atbalstīt viens otru, daloties ar pozitīvām emocijām un komplimentiem. Mudinājām bērnus izkustēties brīvā dabā, aicinot  braukt ar riteni, skrejriteni vai vienkārši pastaigāties. Skaidrojām, ka kustēšanās svaigā gaisā stiprina imunitāti, kas palīdz organismam cīnīties ar  vīrusiem.

Savu fizisko sagatavotību ikviens varēja pārbaudīt “Tarzāna trasē”, Daugavpilī. Desmit kopā pavadītā dienās dzīvojām un ēdām veselīgi.

Anketās, ko nometnes dalībniekiem aizpildīja noslēgumā, dalībnieki atzina, ka visvairāk patika darbošanās radoši un aktīvi. Patika neaizmirstamie piedzīvojumi ekskursijā. Tāpat kā pagājušā gada nometnē, saņēmām daudz labu vārdu par skolotājiem un to, ka labprāt paliktu ilgāk, bet vislabāk būtu, ja tā būtu diennakts nometnīte. Bērni novēlēja jauku vasaru un palikt tikpat gudrām un skaistām. Paldies par labajiem vārdiem. Arī mēs no savas puses sakām paldies vecākiem un bērniem par atsaucību, sapratni un radošumu. Lai mums visiem saulaina vasara!

Sagatavoja nometnes vadītāja: L.Ražinska