Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Norisinās radošās darbnīcas "Ceļotprieks"
Autors: Zane Pārpuce | 26.08.2016 | Komentāru nav

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā norisinās radošās darbnīcas “Ceļotprieks”. Šonedēļ bērniem vecumā no astoņiem līdz divpadsmit gadiem ir iespēja pašiem kaut ko izveidot no papīra, koka un citiem materiāliem.

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece Lilija Ražinska stāsta: “Otro nedēļu pie mums notiek nometne ar nosaukumu “Ceļotprieks”. Pagājušajā nedēļā nometnē bija bērni no 5 līdz 7 gadi, un šonedēļ piedalās bērni no 8 līdz 12 gadi. Mēs piedāvājam četras darbnīcas dienā, kā arī konkursus un aktivitātes zālē. Mums ir jauna atpūtas telpa izveidota, kur bērni var mācīties un spēlēt dažādas izglītojošās spēles. Mums tur ir galda hokejs, futbols un arī interaktīvas spēles. Nometnes laikā bērniem arī ir nodrošinātas siltās pusdienas.”

Lilija Ražinska stāsta, ka aizvadītās nedēļas radošajās darbnīcās piedalījās tikai astoņi bērni, kaut gan bija pieteikušies vairāk nekā desmit. Bet šonedēļ radošās darbnīcas apmeklē 14 bērni vecumā no astoņiem līdz divpadsmit gadiem.

Bērniem ir iespēja veikt radošas aktivitātes, kas saistītas ar mākslu, zīmēšanu, aplikācijām, kokapstrādi, filcēšanu un floristiku.

Radošās darbnīcas “Ceļotprieks” dalībniece Alise stāsta: “Mēs taisām visādus rokdarbus un krāsojam, taisām visu ko. Kokapstrādē taisījām skaistas lidmašīnas. Līmējām interesantus dzīvniekus. Ļoti labi visiem sanāk, arī man.”

Bērni ar acīmredzamu prieku piedalās aktivitātēs, kuras apvieno radošo ar zināšanām. Šodien kokapstrādes darbnīcā bērniem bija iespēja izkrāsot koka pēdu. Kokapstrādes darbnīcas vadītājs Jānis Svilpe bērniem arī pastāstīja, kā cilvēka pēda darbojas, no kā sastāv un kāpēc dažreiz tā sāp.

Radošās darbnīcas “Ceļotprieks” dalībnieks Renārs stāsta: “Man ļoti patīk, mēs taisām visādas lietas. Mēs šodien apzīmējām un apkrāsojām koka pēdu. Mēs daudz ko vēl darījām vakar un aizvakar. Man visinteresantākais bija taisīt koka lidmašīnu.”

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece Lilija Ražinska stāsta, ka jūnijā norisinājās nometne “Pa Kolumba pēdām”, kura bija ļoti apmeklēta, jo nometnē kopumā piedalījās vairāk nekā 50 bērni.

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece Lilija Ražinska stāsta: “Bērnu un jauniešu centrā vecāki ļoti laicīgi piesaka bērnus uz jūnija nometnēm. Bija rinda, un mēs pat visus nepaņēmām. Un nākamajā gadā plānojam bērniem 8-12 gadiem nometni veidot nevis vienu, bet divas nedēļas, jo daudzi bērni palika aiz borta.”

Lilija Ražinska arī stāsta par Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra nākotnes plāniem. Oktobrī būs iespēja piedalīties jaunā programmā “Fast Track Kids”, kura ir paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem. Šī programma ir izstrādāta Amerikas Savienotajās Valstīs un paredz divu gadu laikā bērnus izglītot dažādās programmās. Bērniem būs iespēja apgūt komunikāciju, socializāciju, dabas zinātnes un astronomiju. Kā arī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā būs jauna interaktīvā tāfele, pie kuras bērni varēs strādāt.