Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Medaļa Jēkabpils BJC pedagogam par ieguldījumu diplomātisko attiecību stiprināšanā!
Autors: Lilija Ražinska | 05.02.2021 | Komentāru nav

MedalaPieminot Latvijas Republikas de iure atzīšanas simtgadi, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā pasniedza Polijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgades piemiņas medaļu personām un organizācijām, kas veicināja labu attiecību uzturēšanu starp Poliju un Latviju.

Pirms simts gadiem, 1921.gada 27.janvārī Polijas valdības delegāts Vitolds Kameņeckis (Witold Kamieniecki) pasniedza Latvijas Republikas ārlietu ministram Zigfrīdam Anna Meierovicam Polijas diplomātisko notu par Latvijas valsts neatkarības un suverenitātes atzīšanu. Ar to tika aizsākta oficiāla diplomātiska sadarbība un atvērtas vēstniecības Rīgā un Varšavā.

Medaļu par ieguldījumu diplomātisko attiecību stiprināšanā starp Latviju un Poliju 2021.gada 03.februārī saņēma Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra poļu valodas un kultūras tradīciju kluba vadītāja Jekaterina Grahoļska-Krjukovska.

Šogad vasarā, Gārsenes pilī, klubiņš svinēja 5 gadu aktīvas darbības Jubileju, kurā piedalījās Polijas Republikas vēstnieks Rīgā  Monika Mihališen, Polijas Republikas konsule Rīgā Malgožata Hejduk-Gromek, Latvijas poļu savienības priekšsēdētājs Rišards Stankievič, Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas  direktore Galina Smuļlko, direktors Oskars Elksnis, direktora vietniece Lilija Ražinska, kā arī audzēkņu vecāki, vecvecāki un citi viesi. Audzēkņi kopā ar klubiņa vadītāju sveica viesus ar muzikāliem priekšnesumiem, atmiņu stāstiem, dejām un dāvināja piemiņas balvas.

Klubiņa 5 gadu pastāvēšanas laikā, ik gadu, audzēkņi devās uz vasaras nometnēm Polijā, lai pilnveidotu valodas zināšanas un izzinātu poļu tautas tradīcijas. Darbojās  kopīgu jauniešu apmaiņas projektu organizēšanā un attiecību uzturēšanā ar sadraudzības pilsētu Červjonka-Leščini. Piedalījās konkursos, pasākumos un projektos, kurus organizēja Viļņas, Daugavpils, Rēzeknes un Rīgas poļu biedrības. Katru gadu klubiņa dalībnieki organizēja poļu tradicionālos svētkus “Mikolaiki”, aicinot viesos  poļus no visas Latvijas. Turinās aktīva sadarbība ar Polijas karavīriem no NATO kontingenta Latvijā, organizējot kopīgas sporta spēles, iepazīstinot viņus ar Latvijas vēsturi un kultūru. Arī pašreiz darbs norisinās attālināti un tiek plānoti jauni pasākumi.

Jēkabpils BJC administrācijas vārdā sveicam klubiņa vadītāju J.Grahoļsku-Krjukovsku un audzēkņus ar augsto apbalvojumu un pateicamies par milzīgo ieguldījumu un aktīvu darbu Polijas un Latvijas attiecību stiprināšanā.

Sagatavoja direktora vietniece L.Ražinska

Lepojamies