Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Mārtiņš Svilis: „Jādara tas, kas patīk!”
Autors: Lāsma Skļarska | 25.01.2013 | Komentāru nav

Mārtiņš Svilis: „Jādara tas, kas patīk!”

Otrdien, 22.janvārī, Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika šī gada pirmais jauniešu neformālo diskusiju cikla „Runā un audz” pasākums, kurā piedalījās Jēkabpils vispārizglītojošo skolu skolēni un pazīstamais autosportists Mārtiņš Svilis. Mārtiņš Svilis ir 31 gadu vecs rallija pilots, trīskārtējs Latvijas čempions rallijkrosā, autotrekā un rallijā A+klasē 2012.gada čempions, LR sporta meistars. Mārtiņš Svilis ir SIA Marteks valdes loceklis, Biedrības SKN Sports valdes priekšsēdētājs un 2012.gadā Jēkabpilī notikušo „Motoru svētku” organizators.

„Dzīvē ir jānodarbojas ar to, kas patīk, tad arī būs panākumi,” jauniešus mudināja M.Svilis. Pats autosportists vidusskolas laikā sapņojis par ķirurga profesiju, tomēr izvēlējies studēt uzņēmējdarbību Jelgavā. Vienmēr aktīvi nodarbojies ar dažādiem sporta veidiem, ar autosportu – jau 14 gadus. Kā svarīgākās īpašības sportā M.Svilis minēja mērķtiecību, nopietnu attieksmi un kārtību savā darbā un pienākumos.

Jautāts, kas viņu motivē un neļauj apstāties pēc neveiksmēm vai pēc pirmajiem sasniegtajiem rezultātiem, Mārtiņš pārliecinoši atbild „Nepabeigta darba sajūta! Turklāt autosportā šobrīd ir sasniegti ļoti labi rezultāti, jūtos labā formā.”. Tieši aizraušanās ar dažādiem sporta veidiem ir sniegusi motivāciju arī citās dzīves jomās.

Jautāts, vai nav apsvēris iespēju braukt prom no Latvijas, Mārtiņš Svilis atbildēja noliedzoši. „Mēs mīlam Latviju salīdzināt ar ļoti attīstītām valstīm. Latvija neatkarību atguva tikai pirms 20 gadiem, ja salīdzina ar Ēģipti vai kādu citu Āfrikas valsti – diez vai kāds gribētu mainīt esošo dzīves līmeni Latvijā un braukt uz turieni dzīvot. Ir lēnām jāvirzās uz priekšu, jāskatās pašam uz sevi, nevis jāsalīdzina ar citiem, jo viss ir pašu rokās!” sacīja M.Svilis.

Diskusijas noslēgumā M.Svilis aicināja jauniešus rūpīgi pārdomāt profesijas izvēli, nebaidīties studēt eksaktās vai tehniskās zinātnes, jo pēc šādiem speciālistiem darba tirgū ir liels pieprasījums. Mārtiņš arī labprāt uzņemšot skolēnus „Ēnu dienā”, kas šogad notiek 13.februārī.

Diskusiju cikla „Runā un audz” ietvaros reizi mēnesī jauniešiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties neformālā sarunā/diskusijā ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku un izzināt karjeras iespējas un dažādas profesijas. Nākamā diskusija – jau februāra sākumā. Seko informācijai jekabpils-jauniesi.lv vai twitter.com/jpils_jauniesi.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Skļarska
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Jaunatnes lietu speciāliste

Saistītais raksts: „Runā un audz” diskusija oktobrī

 

Mārtiņš Svilis: „Jādara tas, kas patīk!”