Cienījamie vecāki un apmeklētāji!

Saistībā ar 12.martā Ministru kabinetā pieņemto lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijā, lai ierobežotu vīrusa Covid 19 izplatīšanos valstī, informējam ka Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs  (ieskaitot arī - Bērnu un jauniešu klubi "Laipa", "Smaids", "Vanagi", "Atslēga") no 13. marta līdz 12. maijam, pārtrauc mācību procesu klātienē.

Par aktualitātēm un turpmāko rīcību aicinām sekot līdzi informācijai mūsu mājaslapā www.jekabpils-bjc.lv un Facebook lapā Jēkabpils BJC.

 

Lieldienu darbnīcas Bērnu un jauniešu klubā “Laipa”
Autors: Ilze Balode | 20.04.2015 | Komentāru nav

Nāc nākdama, Liela diena,Lieldienas klubiņā "Laipa"
Visi bērni tevi gaida,
Visi bērni tevi gaida,
Aiz vārtiem sasēduši.

/Latviešu tautas dziesma/

1. aprīlī Bērnu un jauniešu klubā „Laipa” pulcējās meitenes un zēni, lieli un mazi, čakli un ļoti čakli bērni, lai kopīgi radošā, krāsu, smieklu un prieka pilnā atmosfērā ieskandinātu Lieldienas, darbojoties ikgadējās Lieldienu darbnīcās!

Jau izsenis Lieldienās bijušas raksturīgas dažnedažādākās darbības ar olām – topošās, jaunās dzīvības, auglības, saules simbolu! Senie latvieši olas ēda, dāvināja, ar tām mainījās un spēlēja spēles. Olu krāsošana ir salīdzinoši nesena paraža. Senie latvieši ticēja, ka, Lieldienās ar olām veicot izdarības, tām piemītošais dzīvības spēks pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem. Arī mēs, ticot, glabājot, kopjot un uzturot senlatviešu gudrības, kopīgi veidojām Lieldienu dekorus, krāsojām olas un no olām gatavojām ēdienus.

Lieldienas klubiņā "Laipa"Auksti vēji norimuši,
Mākulīši izgaisuši.
Veras plaša debestiņa,
Atnāk gaiša Lieldieniņa.

/Latviešu tautas dziesma/