2022.-2023.gada nodarbību laiki otrajam pusgadam

Latvijas Mazpulku rudens forums Jēkabpilī
Autors: Lilija Upīte | 01.11.2022 | Komentāru nav

Rudens ir laiks, kad mazpulcēni lepojas ar savu veikumu – mazpulcēnu projektu, ko ir izstrādājuši no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Lielākajai daļai viss sākas ar mazu sēkliņu līdz bagātīgi ziedošiem augiem vai ražai.

Šī gada 25.oktobrī Latvijas Mazpulki uz rudens projektu forumu pulcējās Jēkabpils 2.vidusskolā. Šajā pasākumā piedalījās 20 mazpulki no Latgales, Zemgales un Vidzemes, kas pulcināja ap 170 dalībnieku, kuri savos mazpulkos ir labāko, veiksmīgāko darbu autori, viņu vecākus un vadītājus. Forumu atklāja Latvijas Mazpulki padomes priekšsēdētāja Gundega Jēkabsone. Svinīgās uzrunas foruma dalībniekiem teica  Jēkabpils 2.vidusskolas direktore Ilona Salmiņa un Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra direktors Oskars Elksnis. Pasākumu bagātināja Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra bērnu vokālā ansambļa “Supermeitenes” (vad. Iveta Januševska) un sporta deju dalībnieki (vad. Ina Vāvere) ar krāšņiem priekšnesumiem. Mazpulcēniem bija iespēja apgūt dažus hip - hop deju soļus kopā ar treneri Kseniju Briedi un “Xeny Dance Studio” dalībniekiem.

Mazpulcēni astoņās grupās vērtētājiem aizstāvēja savus projektus. Jēkabpils BJC mazpulku šajā forumā pārstāvēja Ariana Marinčenko ar projektu “Balkona puķes”. Mazpulka dalībniece no sēklām uz balkona audzēja samtenes, lobēlijas un baziliku. Šie augi bija dekoratīvi, bet arī tie tika veiksmīgi izmantoti mājsaimniecībā, piemēram, garšaugu maisījums, našķis jūras cūciņai un samteņu ziedu sviests. Otra dalībniece no Jēkabpils BJC mazpulka bija Beāte Paula Marķīza ar projektu “Gurķi”. Viņa mājas apstākļos podiņos no sēklām audzēja gurķus un veica eksperimentu ar to galotnēm, veidojot gurķu krūmus. Beāte Paula Marķīza un Ariana Marinčenko saņēma Latvijas Mazpulki I.pakāpes sertifikātus, atzinīgus vārdus no vērtētājiem par veiksmīgiem projektiem un piemiņas balvas no Latvijas Mazpulkiem.

Mazpulku vadītāji, mazpulcēnu vecāki iepazinās ar Jēkabpils 2.vidusskolu un IT rīku izmantošanu mācību procesā. Pateicības vārdus un piemiņas balviņas par ieguldīto darbu mazpulcēnu sagatavošanai forumam mazpulku vadītāji saņēma no Latvijas Mazpulkiem, Jēkabpils novada Bērnu un jauniešu centra un Jēkabpils 2.vidusskolas.

Foruma otrā daļa notika SIA “Sedumi” un Jēkabpils Sporta hallē. “Sedumi” siltumnīcās dalībnieki iepazinās ar daudzveidīgo puķu audzēšanu. Katrs foruma dalībnieks saņēma balvu – ziedu podiņā pēc savas izvēles. Neiztika arī bez mazpulcēnu tirdziņa, kurā piedāvāja savus mājražojumus. Sporta hallē  mazpulcēni pilnveidoja prasmi slidošanā. 

Prieks par kopā būšanu un daudzpusīgi pavadīto laiku!

Sagatavoja BJC Mazpulki vadītāja S.Āriņa