Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Labās prakses pieredzes apmaiņas brauciens
Autors: Elīna Puķe | 22.11.2019 | Komentāru nav

22.-23.oktobrī Jēkabpils Jauniešu domes pārstāvji un jaunatnes darbā iesaistītie darbinieki devās labās prakses pieredzes apmaiņas braucienā uz daļu Vidzemes un Latgales reģiona jauniešu mājām/centriem, kas Latvijā tika izveidoti Latvijas – Šveices sadarbības programmā 2011. – 2015.gados.

Pirmā pietura -  Madonas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs “KUBS”.  Centrā mūs laipni sagaidīja jaunatnes darbiniece Indra Veipa un Madonas novada jauniešu domes pārstāvji, kuri pastāstīja par jauniešu domes organizētajiem pasākumiem, darbības principiem.

Uzzinājām , kā Madona novadā tiek realizēta brīvprātīgā darba uzskaite , sniedzot iespēju jauniešiem uzskaitīt savas brīvprātīgajā darbā nostrādātās stundas un šajā darbā iegūtās kompetences, vēlāk par to saņemot novada domes priekšsēdētāja apliecinājumu.

Lai pateiktos un motivētu aktīvākos un iniciatīvas bagātākos jauniešus un jaunatnes darbā iesaistītos, katra gada beigās tradicionāli vairākās kategorijās tiek pasniegta Madonas novada jaunatnes lietu gada balva “Sudraba Gailis”. Arī mums radās idejas par līdzīga pasākuma orgnizēšanu Jēkabpilī.

Pēc tam devāmies uz Gulbenes jauniešu centru “BĀZE”, kur ieguvām idejas interesantai un jēgpilnai jauniešu brīvā laika pavadīšanās iespējām – improvizācijas teātris , Eiropas brīvprātīgo aktivitātes jauniešiem u.c. , kā arī satikām Gulbenes aktīvos jauniešus.

Viesojāmies arī Balvu jauniešu iniciatīvu centrā “DINAMĪTS”, kur tikām iesaistīti sveču apgleznošanas darbnīcā, deju un make –up pulciņu aktivitātēs.   Šeit guvām iedvesmu jauniešu telpu dizainam – koši, gaumīgi un praktiski.

Nākamajā dienā devāmies uz Riebiņu jauniešu iniciatīvu centru “PAKĀPIENI”, kur mūs sagaidīja tā vadītājs Oskars Bērziņš. Ļoti aizrautīgs bija Oskara stāstījums par daudzajām aktivitātēm Riebiņos. Riebiņu novadā notiek daudz kultūras pasākumu, tostarp jauniešu pasākumi, festivāli.. Mums, jauniešiem, viņš ieteica būt aktīviem un nebaidīties realizēt savas idejas.

Pēdējā pietura – Preiļu jauniešu centrs “ČETRI”. Šeit mūs sagaidīja jaunatnes lietu speciāliste Sintija Ančeva un Preiļu jauniešu domes pārstāvji, kuri bija sagatvojuši iepazīšanās aktivitātes un prezentāciju par centru un jauniešu domi.

Šajā braucienā smēlāmies daudz jaunu ideju un iedvesmu turpmākai darbībai.

Mārtiņš Zeps, Jauniešu domes pārstāvis

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2019. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.

Jaunatnes agentura logoValsts jaunatnes programma logo