Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Līdzdalības projektu darbnīca jauniešiem
Autors: Lilija Upīte | 05.02.2023 | Komentāru nav

13pirmd_projektu_darbnicaJaunatnes starptautisko programmu aģentūra līdz  2022. gada 11.novembrim  aicināja organizāciju un iestāžu (skolu, jauniešu centru) pārstāvju komandas pieteikties apmācībām “Līdzdalības projektu darbnīca jauniešiem.”

No Jēkabpils uz apmācībām devās  BJC Jauniešu klubs "13.pirmdiena" dalībnieki kopā ar vadītāju Liliju Upīti, lai iemācītos veiksmīgi sagatavot Jaunatnes līdzdalības projektu pieteikumu  programmā “Erasmus+”.

Darbojoties individuāli un mazās grupiņās, mācījāmies strādāt komandā, pielietot digitālos rīkus, pilnveidot prezentēšanas prasmes, komunikāciju, radošumu, kā arī apguvām apmācību svarīgāko aktivitāti, ko piedāvā Erasmus+ programma - Jauniešu Līdzdalības projektu rakstīšanu.

Apmācības norisinājās divās daļās Priekuļos, pirmā no 22. līdz 23. novembrim, bet otrā no 25. līdz 27. janvārim. Pirmajā apmācību daļā jaunieši uzzināja par dažādiem programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu veidiem, prioritātēm, Eiropas Jaunatnes mērķiem, kā arī sīkāk guva ieskatu par “Erasmus+” līdzdalības projektiem. Nodarbību laikā, organizētās aktivitātes un spēles,  ļāva dalībniekiem iepazīties ar jauniem draugiem, dalīties savās idejās un labāk iepazīt pašiem sevi.

13pirmd_projektu_darbnica _celoniAktivitātes janvārī vairāk bija praktiskas un ļāva jauniešiem īstenot saņemtos ieteikumus par līdzdalības projektu rakstīšanu praksē, aizpildot līdzdalības projekta pieteikumu veidlapas sadaļas. Viena no dalībniecēm, Daniela, stāsta: “Seminārs bija lieliska iespēja uzzināt par komandas darbu un smelties dažādas idejas no man līdzīgi domājošiem jauniešiem. Īpaši man patika otro apmācību praktiskā daļa, kurā mums kā komandai, kopīgi sadarbojoties, bija iespēja savas idejas pārvērst reālā projektā.”

“Seminārs man ļoti patika, jo ļāva iegūt jaunus draugus un uzzināt vairāk par Erasmus+ projektiem un dalību tajos. Seminārs sniedza vērtīgas prasmes un pieredzi, kuru noteikti izmantošu sava nākotnē” - stāsta Niklāvs.

Darbnīca sniedza jauniešiem vērtīgas prasmes un pieredzi, kas palīdzēs viņiem gūt panākumus nākotnē. Radošuma un komandas darba aktivitātes kopā ar praktisko apmācību daļu  padarīja to par patīkamu un izglītojošu pieredzi dalībniekiem.

Jauniešu Līdzdalības projekta darbnīca sniedza Jēkabpils novada BJC Jauniešu klubam "13. pirmdiena" unikālu iespēju apgūt vērtīgas prasmes un iegūt jaunus draugus, kas nākotnē var kļūt par sadarbības partneriem. Jaunieši pabeidza apmācības ar pārliecību,  ka komandā ir spēks, apgūtas iemaņas  projektu rakstīšanā un spējā prezentēt un pastāvēt par savam idejām.  Iegūtās zināšanas tiks pielietotas  darbā pie jauniešu līdzdalības projekta rakstīšanas, kura iesniegšanas termiņš ir 23.februāris. Pozitīva rezultāta gadījumā, Jēkabpils pilsētas un novada jauniešiem jau vasarā būs piedāvāta iespēja iesaistīties aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs, lai stiprinātu savas prasmes un kapacitāti.

Sagatavoja
Daniele Umbraško Gramane (3.vsk),
Niklāvs Kozuliņš,
Evelīna Stikāne (JVĢ)