Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Konkurss „Jaudīgākie Lāčplēši un Laimdotas!”
Autors: Lilija Ražinska | 23.11.2016 | Komentāru nav

Jau tradicionāli novembra mēnesī Jēkabpils skolēni tiek aicināti uz konkursu “Lāčplēši un Laimdotas”. Katru gadu pasākumam ir sava tematika, kad konkursa dalībnieki sacenšas zināšanās un erudīcijā par kosmosu, latvju tradīcijām, mūzikas dzīvi un citiem jautājumiem.

Šogad satikās piecas 4.-5.klašu komandas 10 cilvēku sastāvā, kas pārstāvēja Jēkabpils pamatskolu (2 komandas), Jēkabpils 3.vidusskolu, Jēkabpils 2.vidusskolu un Jēkabpils BJC. (apvienotā BLK klubiņu “Laipa”, “Smaids”, “Vanagi” un “Atslēgas” komanda ), lai parādītu savu jaudu un varēšanu.

Pasākumu iesākām ar jēkabpilietes Alises Kļaviņas komponēto un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēnu iedziedāto video klipu, veltījumu  Latvijai dzimšanas dienā.

“Mēs esam un būsim lepni tam, ka dzīvojam šeit Latvijā un varam savus labos darbus veikt Latvijas labā.

Atceries, ja Tu esi Latvijas pilsonis — Tu esi kā rets un neapstrādāts dimants! Tu esi savas valsts vislielākā bagātība un dārgums.” Ar šādiem vārdiem uzrunājām skolēnus, aicinot būt lepniem par savu tēvzemi, pilsētu, kurā dzīvo un attīstās."

Šogad konkursa gaitu vērtēt aicinājām kompetentu žūriju, kuras sastāvā bija:

  • Elīna Serkova – Jēkabpils pilsētas pašvaldība, sabiedrisko attiecību speciāliste
  • Ilze Bičevska – žurnāliste, laikraksts “Brīvā Daugava”
  • Alise Kļaviņa – mūziķe, brīvmāksliniece
  • Oskars Elksnis – BJC direktors
  • Juris Abramenko – aktieris, leļļu mākslinieks

Paldies žūrijai par darbu.

Komandas bija sagatavojušas 3 min garu prezentāciju, mājas darbu “Mana jauda Latvijai”. Jēkabpils pamatskolas komanda “Nākotnes patrioti” par sevi pieteica šādiem vārdiem:

Mūsos katrā brīnums mīt, jāmāk tikai saskatīt!
Kad ir noskaņojums labs,
mēs saucam : Hei!
Kad mums nepatīk kaut kas, mēs kāju piesitam.
Darāmais, ja biji jauks,
mēs plaukstas plaukšķinām.
Katru dienu kaut ko jaunu
dzīvē paveicam!

Lai pierādītu savu jaudu, konkursa dalībnieki bija sacerējuši dziesmas, dejas, deklamēja, rādīja savas prasmes un sagatavotās prezentācijas.

Šogad uzdevumi darbnīcās savijās ar latvju rakstu zīmju simbolu tematiku. “Laimas slotiņa”, “Māras līklocis”, “Zalktis”, “Saule”, “Māra” un “Ūsiņš”, kur darāmie darbi mijās no radošā, izzinošā, komandu saliedējošā līdz pat praktiskām sadzīves lietām. Paldies darbnīcu vadītājiem: Vitai Talla, Lāsmai Kuklei, Alisei Kļaviņai, Elīnai Puķei, Sarmītei Stikānei, jauniešu kluba “13.pirmdiena” jauniešiem Gerdai Kromānei, Ričardam Saulītim, Ksenijai Šlotskai un pulciņa roku darbiņi dalībniecēm  Dacei Bērziņai un Alisei Miglānei.

Paldies atraktīvajiem konkursa vadītājiem Darjai Semjonovai un Emanuelam Fadejevam par atsaucību, enerģijas lādiņu un pozitīvismu!!!

Kopvērtējumā BJC apvienotā klubiņu komanda “Klubiņi” ieguva titulu “Atjautīgie”, Jēkabpils 2.vidusskolas komanda “Spridzeklīši” - tituls “Draudzīgie”, Jēkabpils 3.vidusskolas komanda “Auseklīši” - tituls “Spriganie”, Jēkabpils pamatskolas komandas “Nākotnes patrioti” tituls - “Atraktīvie”, bet komandai “Latvijas lūši” tituls “Jaudīgie”.

Paldies skolotājām Sarmītei Straumei, Vandai Lavrinovičai, Dacei Boroduļinai, Dairai Voičonokai, Jekaterinai Grahoļskai-Krjukovskai un Ilzei Balodei, kas juta līdzi, uzmundrināja un atbalstīja mazos patriotus.