Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jauniešu konference „Tu Eiropai – Eiropa Tev!”
Autors: Sarmīte Stikāne | 08.03.2014 | Komentāru nav

Jauniešu konference „Tu Eiropai – Eiropa Tev!”27.februārī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika 15.jauniešu konference, šoreiz ar nosaukumu „Tu Eiropai – Eiropa Tev!”. Konferencē piedalījās 108 audzēkņi no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 3.vidusskolas, Jēkabpils 2.vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Viesītes vidusskolas, Zasas vidusskolas, Vīpes pamatskolas, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, Jauniešu kluba „13.Pirmdiena”.

Konferences mērķis - iepazīstinot jauniešus ar Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, veicināt viņu iniciatīvu, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un iesaistīšanos brīvprātīgajā darbā. Konferences dalībniekus svinīgi uzrunāja Jēkabpils pilsētas Izglītības nodaļas vadītāja Līga Kļaviņa un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Austrumzemgales nodaļas vadītājs, Jēkabpils Eiropas informācijas centra koordinators Matīss Krēsliņš.

Jauniešiem konferences laikā  bija iespēja piedalīties 4 darba grupās:

  • „Brīvprātīgais darbs Eiropā”, kuru vadīja brīvprātīgie jaunieši no Portugāles un Spānijas,
  • „Jauniešu  apmaiņa”, vadītāja Ieva Garjāne no biedrības „Jumata”,
  • „No idejas līdz realitātei”, vadītāja Kristīne Gailīte  no Eiropas Kustības Latvijā,
  • „Eiropas parlamenta vēlēšanas”, vadītāji no Latvijas jauniešu organizācijas „Tellus”.

Pasākuma laikā jaunieši tika aicināti piedalīties telefonbalsojumā, lai uzzinātu - vai Eiropa Tev, vai Tu Eiropai! Apkopojot konferences laikā iegūtos telefonbalsojuma rezultātus, uzzinājām, ka, jauniešuprāt, Eiropa ir mums.

Lai sekmīgi sagatavotu konferenci, skolas tika aicinātas sagatavot mājas darbu. Mājas darbā komandai no skolas bija jāizveido atklātne par tēmu „Mēs Eiropā”. Izveidotās atklātnes paši jaunieši novērtēja konferences laikā. Par veiksmīgāko tika atzīta Zasas vidusskolas izveidotā atklātne. Visas atklātnes tiks tipogrāfiski iespiestas 2015.gada kalendārā.

Paldies Elizabetei Mitrei un Valdim Vizulim par atraktīvi novadīto pasākumu, kā arī Eiropas informācijas centram par sadarbību!