Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jauniešu klubs “13.pirmdiena” ciemos pie Vidzemes jauniešiem
Autors: Darja Semjonova | 16.11.2016 | Komentāru nav

3. novembrī jaunieši no kluba „13.pirmdiena” kopā ar vadītāju Liliju Ražinsku devās uz Rencēnu pagastu, Burtnieku novadu uz sadraudzības pasākumu pie jauniešu biedrības „Virziens-A”, kas ir jauni veidota organizācija un darbojas tikai otro gadu. Pasākuma gaitā mēs prezentējām sevi, iepazīstinājām jauniešus no Rencēniem ar savas darbības galvenajiem virzieniem, realizētajiem projektiem, brīvprātīgā darba pieredzi un tradicionālajiem pasākumiem.

Turpretī  jaunieši  no „Virziena-A” sniedza mums nelielu ieskatu savā darbībā, iepazīstināja ar organizētajiem pasākumiem. Mēs apskatījām dažus no viņu realizētajiem projektiem  kā, piemēram, āra galda spēles vai atpūtas zona, kas paralēli kalpo kā makulatūras vākšanas punkts.

Lai tuvāk iepazītos ar katra dalībnieka ikdienu un sadraudzētos,  mēs izspēlējām dažas iepazīšanas spēles.  Pēc aktivitātēm „Virziens-A” jaunieši mums bija sarīkojuši nelielu ekskursiju pa Rencēniem un uz vietējo smēdi, kur mūs sagaidīja izglītojoša ekskursija par Rencēnu kaltuvi un saimnieka stāstījums par to, kā jauna rīdzinieku ģimene pārbrauca uz laukiem un izveidoja savu uzņēmumu. Dienas gaitā  mēs katrs varējām izkalt sev talismanu- ar Saules, Jumja vai Zalkts zīmi virsū, bet  smēdes saimnieks Jurģis Sīmans pastāstīja par to nozīmi.  Savukārt ar saimnieci mums bija unikāla iespēja liet sveces, kuras pēc izskata ir gluži kā akmens gabali ar iekaltu latvju zīmi. Katra svece sanāca vienreizēja un unikāla.

Šajā dienā mēs varējām apmainīties ar savu pieredzi, dibināt jaunus kontaktus un vienkārši  labi un jautri  pavadīt savu dienu. Pavasarī jaunieši solīja atbraukt ciemos uz Jēkabpili, lai iepazītos ar jauniešu aktivitātēm un gūtu jaunas ierosmes darbam nevalstiskajā sektorā. Paldies Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktoram O.Elksnim un  pilsētas pašvaldībai par apmaksāto transportu.