Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jaunieši un politiķi neformālā sarunā pie kafijas tases
Autors: Lilija Ražinska | 11.12.2017 | Komentāru nav

7.decembrī plkst.16.00 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā neformālā gaisotnē pie kafijas tases tikās mūsu pilsētas jaunieši, saeimas deputāti Guntis Kalniņš (Zaļo un Zemnieku savienības frakcija), Juris Vectirāns - iekšlietu darbinieks, ģenerālis un politiķis (Zaļo un Zemnieku savienības frakcija), kā arī pašmāju politiķi Kristīne Ozola (Nacionālā Apvienība VL-TB/LNNK) un Mārtiņš Svilis (Latvijas reģionu apvienība).

Jauniešiem tika piedāvāta vienreizēja iespēja diskutēt ar lēmuma pieņēmējiem, lai uzdotu jautājumus un  iegūtu kādu sev vēlamu rezultātu, veidojot jaunatnes politiku. Diskusijās politiķi pārstāvēja tādas sfēras, kā: vadība, tautsaimniecība un nodokļi, drošība un uzņēmējdarbība.

Jauniešu uzdeva gan konkrētus, gan vispārīgus jautājumus par visām četrām sfērām. Piemēram: Kas veido nodokļu politiku Latvijā? Ko cilvēki iegūst, maksājot nodokļus? Kāda ir militārās profesijas specifika, pienākumi? Kādu biznesu var attīstīt Jēkabpilī? Kādi ir deputātu pienākumi? Utt.

Politiki_kafija_kopbildeKāpēc šāda veida tikšanās ir populāras un iegūst mūsdienās arvien lielāku popularitāti jauniešu vidū?

  1. Lai veidotu jauniešiem lielāku izpratni par to, kā notiek darbs institūcijās.
  2. Kāds ir lēmumu pieņēmēju ikdienas darbs.
  3. Ko nozīmē – līdzdalība un kā jaunieši var ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesu.

Paldies deputātiem par atsaucību un diskusijām. Ikviens jaunietis savā īpašumā ieguva arī grāmatu ar Jura Vectirāna autogrāfu “Mores kauja, kaujas līdzdalībnieka kaujas virsnieka stāsts” (Rolands Kovtuņenko)