Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils Youth#Challenge – Sociālā uzņēmējdarbība
Autors: Anita Stirāne | 29.09.2017 | Komentāru nav

BJC Logo Sociālās inovācijas centrs Logo Challenge Youth Logo Reach for Change Logo Impact Youth Logo

 

13.septembrī Sociālās inovācijas centrs (SIC) sadarbībā ar Reach for change Latvija viesojās Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā, īstenojot pasākumu “Jēkabpils Youth#Challenge – Sociālā uzņēmējdarbība”, lai neformālā vidē apmācītu 10.-12.klases jauniešus par sociālo uzņēmējdarbību – kas tā ir un ar ko tā atšķiras no klasiskās uzņemējdarbības, kā arī prakstiskājā darbnīcā ļāva jauniešiem ģenerēt biznesa idejas, strukturēt tās un prezentēt saviem kolēģiem. Prakstiskā darbīcas ievadā tika arī sniegti padomi, kas jāņem vērā, gatavojot prezentēt savu ideju potenciālajiem investoriem, it īpaši prezentējot sociāla biznesa ideju, kā arī par iespēju piesaistīt finansējumu savu ideju realizācijai caur Baltijā pirmo jauniešu pūļa finansēšanas platformu www.impactyouth.eu un par iespējām, ko sniedz Reach for Change Latvijā.

Pasākumā kopumā piedalījās 26 Jēkabpils jaunieši, kuri, strādājot  komandās, attīstīja 5 dažādas idejas. Ideju ģenerēšanai tika izmantota metodika “Youth#Challenge” saīsinātā versija, kas izmantojot mirkļbirkas, ļauj radīt risinājumus, balstoties uz asociācijām. Jauniešu idejas sniedza arī priekšstatu par jautājumiem, kas nodarbina jauniešus Jēkabpilī un kur viņi saredz problēmas. Viena no galvenājām problēmām, kas identificējās, ir iespēju trūkums kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, kā arī grūtības jauniešiem iegūt pirmo darba pieredzi. Rezultātā pēc 4 stundu sesijas jaunieši prezentēja savas idejas savas kolēģiem – potenciālajiem investoriem un katram dalībniekam bija iespēja “investēt” projektā, kuru viņš būtu gatavs atbalstīt. Pasākumu noslēdzām ar uzvarētāju simbolisku apbalvošanu un kopēju forogrāfēšanos.

Pasākuma mentori Anita Stirāne un Jevgenija Kondurova izsaka pateicību Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra Vizuālās, vides un jaunatnes lietu izglītības metodiķei Elīnai Puķei par sniegto iespēju strādāt ar jauniešiem un stāstīt viņiem par sociālo uzņēmējdarbību. Prieks, ka pasākumu apmeklēja tik plašs jauniešu loks, kas rada pārliecību – Latvijas nākotne ir labās rokās!

Preses relīzi sagatavoja:
Anita Stirāne
Biedrība “Sociālās inovācijas centrs”
E-mail: anita.stirane@socialinnovation.lv
Info e-mail: info@socialinnovation.lv
Web: www.socialinnovation.lv
Twitter: https://twitter.com/sic_lv
Facebook: https://www.facebook.com/socialinnovation.lv