Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils pilsētas jaunieši improvizācijas meklējumos
Autors: Vera Grāvīte | 31.10.2012 | Komentāru nav

Piektdien, 26. oktobrī Jēkabpils pilsētas skolu skolēniem bija iespēja doties uz Rīgas Improvizācijas Teātra izrādi un piedalīties teātra praktiskajās nodarbībās, ko organizēja Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra metodiķe Sarmīte Stikāne. Brauciena mērķis bija uzlabot jauniešu prezentācijas spējas un uzstāšanās drosmi. Skolēni bija gan no Jēkabpils 3.vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un arī Jēkabpils 2.viduskolas. Lai brauciens uz Rīgu kļūtu vēl saturīgāks, izrādes apmeklējumu veiksmīgi apvienojām ar Vecrīgas iepazīšanu.

Noteikti katrs zina filmu „Da Vinči kods”, tieši tā arī sakās skolēnu diena, tikai netika meklēts Da Vinči kods, bet gan Rīgas kods. Interaktīvā spēle „Vecrīgas kods” ļauj palūkoties uz kultūrvēsturisko mantojumu citām acīm. Spēles izveidotājs ir gids Mārtiņš Daugulis. Tā ir interaktīva spēle jebkurai vecuma grupai, kurā jāmeklē apslēpts kods 14 Vecrīgas punktos. Jaunieši tika sadalīti pa četri vienā  komandā. Komandām, orientējoties Vecrīgā, vērojot namu fasādes un Vecrīgas objektus, bija jāatkodē slēptais vēstījums. Pēc sacensībām neizpalika arī svarīgāko faktu rezumēšana – gida komentārs par spēles laikā redzēto. Šajā spēlē uzvarēja komanda „Cilvēki bez pirkstiem” no Jēkabpils 3. vidusskolas, kā teica paši skolēni - nosaukums bija atbilstošs situācijai, jo sniga slapjš sniegs, pirksti bija nosaluši un kājas slapjas. Turpmākā dienas darbība norisinajās siltās telpās kopā ar vienu no improvizācijas teātra aktieriem Viesturu Vizuli. Skolēni veica dažādus uzdevumus, ko parasti uz skatuves iestudē aktieri. Dažiem uzdotais padevās viegli, dažiem tas sagādāja grūtības, tomēr visi bija apmierināti.

Pulksten 20.00 tikām gaidīti Rīgas improvizācijas teātrī uz improvizācijas vakaru ar nosaukumu „Ar šarmu pret karmu”. Izrādei bija divi cēlieni, skanēja patīkama mūzika un piektdienas vakarā varēja pilnīgi mierīgi atpūsties no smagās darba dienas. Izrādē piedalījās 5 aktieri - Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, kuri uz vietas ar zāles palīdzību improvizēja dažādas tipiskas un arī netipiskas dzīves situācijas. Lai to spilgtāk atspoguļotu, aktieriem palīdzēja mūzika, kuru radīja Mārtiņš Zilberts. Pēc izrādes skolēni bija sajūsmā , daudzi no viņiem ko tādu apmeklēja un redzēja pirmo reizi un atzinās, ka labprāt apmeklētu biežāk šāda veida pasākumus.

Vera Grāvīte, Jēkabpils 3.vsk.