Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils novada pašvaldībā īstenots projekts jauniešiem “#piedzīvot”
Autors: Elīna Ziediņa | 16.12.2021 | Komentāru nav

Laika posmā no 01.07.2021.-31.12.2021. Jēkabpils novada pašvaldība ir īstenojusi īpašu projektu tieši jauniešiem (vecumā no 13-25 gadiem), lai mazinātu Covid-19 atstātās sekas uz jauniešu psihisko veselību un aptvertu iespējami lielu jauniešu skaitu Jēkabpils pilsētā.

Projekts tika īstenots, jo 2021. gada pavasarī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs veica priekšizpēti, dodot iespēju jauniešiem atbildēt uz dažiem jautājumiem par Covid-19 situācijas un ierobežojumu ietekmi uz viņiem un viņu veselību, divu dienu laikā saņēmām vairāk nekā 150 jauniešu anketas, kuras visas vēstīja par to, ka Covid-19 ietekme uz jauniešiem kopumā un katru individuāli ir bijusi ļoti jūtama un negatīva. Pēc šo anketu analīzes, tika pieņemts lēmums, ka dalība šāda veida projektu konkursā ir nepieciešama un jauniešiem nepieciešamas dot iespēja apmeklēt neformālas bezmaksas aktivitātes, kurās viņi var gūt pozitīvas emocijas, būt kopā ar citiem jauniešiem, socializēties un būt kopā.

Projekts #piedzīvot tika apstiprināts un tika īstenots vairākos virzienos:

 1. Vasarā jauniešiem bija iespēja apmeklēt 8 bezmaksas SUP nodarbības un 5 veikborda nodarbības Jēkabpils Veikparkā.
 2. Sākot no vasaras jauniešiem bija iespēja apmeklēt bezmaksas individuālas konsultācijas pie psihologa vai koučinga speciālista.
 3. Rudenī aktivitātes tika plānotas visās Jēkabpils pilsētas vispārizgītojošajās skolās un Jēkabpils Agrobiznesa koledžā sadarbojoties tieši ar skolēnu pašpārvaldēm, lai palīdzētu skolēnu pašpārvaldēm atsākt aktīvi darboties skolās un veicinātu socializāciju starp jauniešiem.
 4. Lai veicinātu Jēkabpils BJC brīvā laika klubiņu darbības atsākšanos notika arī aktivitātes klubiņos “Atslēga”, “Laipa”, “Vanagi” un “Smaids”

Vasaras aktivitātes notika Jēkabpils Veikparkā un jaunieši ļoti labprāt tās apmeklēja, nereti kopā ar saviem draugiem vai ģimeni, SUP treniņi sākās ar drošības instrukciju un pēc tam jaunieši apguva pareizu SUP tehniku un arī tika veikti vingrinājumi uz SUP dēļiem, pēc aktivitātes jaunieši varēja neformāli pavadīt laiku Veikaprka vai Mežaparka teritorijā. Veikborda nodarbības notika 3 stundu garumā, dodot iespēju katram izmēģināt un apgūt veikošanas pamatus.

Mīļš paldies SUP nodarbību vadītājiem un sporta treneriem – Annai Teicānei un Ingum Zolbergam un veikborda trenerim Rūdim.

Lūk dažas no jauniešu atsauksmēm par SUP un VEIK nodarbībām vasarā:

 • Iemācījos kā veikot un braukt pa rampu;
 • Prieks, ka varēju veikot bezmaksas;
 • Iemācījos prasmīgāk pagriezt sup dēli;
 • Iemācījos kā pareizi airēt un vingrot uz SUP dēļa;
 • Uzzināju kā supot atpakaļgaitā;
 • Pēc aktivitātes jutos superīgi;
 • Es iemācījos veikot, uzzināju, ka tas nav tik grūti un sapratu, ka noteikti mēģināšu vēl;
 • Būtu forši, ja šādas aktivitātes būtu biežāk;
 • Mācījos noturēt līdzsvaru; patika, ka aktivitātē ir citi jaunieši un nav jādara viss vienai pašai;
 • Lieliski pavadīju laiku, paldies!
 • Pēc aktivitātes jūtos enerģiskāk, prieks, ka varēju socializēties ar citiem jauniešiem;

Bjc_piedzivot_fotoĻoti daudzi jaunieši izvērtēšanas anketās pie ieteikumiem norādīja, ka biežāk vēlētos šādas aktivitātes, tāpat arī secinājām, ka liela daļa jauniešu gan supo, gan veiko pirmo reizi un tas priekš viņiem bija kas jauns un nebijis! Šo aktivitāšu laikā jaunieši gan varēja būt dabā, gan apgūt ko jaunu, piedzīvot foršas emocijas un būt kopā ar citiem jauniešiem! Nākamajā publikācijā atskatīsimies uz pārējām projekta aktivitātēm jauniešiem.

Projekta  ilgums: 2021. gada 1. jūlijs līdz 2021. gada 31. decembris
Projekta finansējums: 9987,15 EUR

Aktivitātes notika projekta “#piedzīvot” ietvaros. “Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros.

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrs