Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils jaunieši Vizuālās un vizuāli plastikās mākslas konkursā „Trejdeviņas saules lec”
Autors: Ieva Vīksna | 16.05.2014 | Komentāru nav

2014.gada 13.maijā, Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, notika vizuālās un vizuāli plastikās mākslas konkursa „Trejdeviņas saules lec” 2.kārtas (novada) radošā diena un konkursa 2.kārtā godalgotas vietas ieguvušo darbu apbalvošana. Konkursu jau vairākus gadus organizē VISC sadarbībā ar Izglītības Ministriju. Konkursa temats šogad – saules zīme Eiropas Savienības valstu kultūrā.

Šīs dienas ietvaros „Zeimuļī” mēs – Jēkabpils pilsētas un novadu skolu skolēni un skolotāji - konkursa 1.kārtas dalībnieki – apmeklējām „Trejdeviņas saules lec” Latgales novada darbu izstādi-skati, kurā Jēkabpili un Salas, Krustpils un Viesītes novadu pārstāvēja skolēnu darbi, piedalījāmies radošajās darbnīcās, kā arī uz centru instalācijas veidošanai vedām pašu izgatavotas trīs saulītes.

Pēc iepazīšanās ar skolēnu radošo darbu izstādi, visi dalībnieki devāmies ekskursijā pa pilsētu, ko bija sarūpējuši konkursa organizatori. Tās laikā apskatījām Rēzekni no mākslinieciskās puses – vispirms pabijām Latgales vēstniecībā „GORS”, tad Latgales kultūrvēstures muzejā, kur iepazināmies ar senajām podniecības tradīcijām Latgalē un guvām ieskatu Rēzeknes vēsturē. Vēlāk mēs apmeklējām Rēzeknes Bērnu mākslas skolu, kā arī ielūkojāmies Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Rēzeknes filiālē. Šajās skolās apskatījām vairākus iedvesmojošus un patiešām neparastus skolēnu un studentu darbus un varējām izbaudīt īstu mākslas studentu dzīves ikdienas gaisotni, izstaigājot pēc terpentīna smaržojošos gaiteņus un gleznošanas klases, ielūkojoties noslēpumainajās tekstilnodaļas darbnīcās un iepazīstot neparastos grafikas nodaļas darbus. Domājot par šo skolēnu apmeklējumu, Mākslas Akadēmijas studenti un pasniedzēji bija izveidojuši īpašu šīgada studentu darbu izstādi visās akadēmijas mācību telpās 3 stāvos, lai ikviens varētu vispusīgi iepazīt šajā mācību iestādē apgūstamā darba specifiku un, kas zin, varbūt kādam no skolēniem šī ekskursija kalpos par pamudinājumu pārskatīt savus nākotnes izglītības plānus.

Pēc daudzpusīgās ekskursijas pa Rēzeknes pilsētu atgriezāmies „Zeimuļī”, lai uzzinātu konkursa rezultātus. Vispirms visus pasākuma dalībniekus ar dziesmu un deju priekšnesumiem sveica Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra "Zeimuļs" pulciņu jaunie mākslinieki, bet pēc tam sekoja rezultātu paziņošana. Jēkabpilieši bija godam strādājuši – 3.pakāpes diplomu konkursa "Trejdeviņas saules lec" 2. (novada) kārtā ieguva Evelīna Elksnīte (JVĢ, 11.c klase, skolotāja Elga Skrebele), Elīza Lindāne un Viktorija Rostjaženko (Jēkabpils BJC pulciņš „Roku Darbiņi”, skolotāja Sarmīte Stikāne), savukārt 2.pakāpes diplomu ieguva Elīna Pašuna (JVĢ, 8.b klase, skolotāja Elga Skrebele). Elīnas Pašunas darbs "Maltas mežģīņu saule" ir izvirzīts arī uz konkursa atlases trešo kārtu Rīgā. Cerēsim, ka arī Rīgā tas tiks novērtēts un nokļūs uz izstādi Briselē, kurā plānots apkopot 27 labākos darbus par katru no 27 Eiropas Savienības valstīm no visām konkursā startējušām Latvijas skolām.