Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils BJC notika skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta
Autors: Alise Kļaviņa | 25.02.2015 | Komentāru nav

Šogad pirmo reizi Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisē iekļauta arī skatuves runa un mazo formu uzvedumi. Pirms lielajiem svētkiem notiek skates, lai noskaidrotu labākos visos žanros.

Skatuves Runa24. februārī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā notika Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārta. Konkursa atlasē  piedalījās 32 Jēkabpils pilsētas daiļrunātāji. Pirmās pakāpes diplomus un ceļazīmi uz konkursa 2.kārtu izcīnīja Jēkabpils pamatskolas skolēni: Valters Verečinskis (skolotāja Emerita Jermoloviča) un Elizabete Vaidere (skolotāja Anna Hamatzjanova), Jēkabpils 2. vidusskolas skolniece Jana Girljanu (skolotājas Jeļena Blumentāle un Valentīna Teivāne), kā arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi: Ēriks Ozols (skolotāja Anita Vītola), Santa Januševska (skolotāja Silvija Tumanova) un Agnija Malceniece (skolotāja Silvija Tumanova).

2015. gads ir Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejas gads, tāpēc pasākumu vairakkārt caurvija mūsu, latviešu, dārgakmeņu – Raiņa un Aspazijas teksti.

Konkursa žūrijas komisijas sastāvā bija mūsu novadnieki - Salas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Valda Dubkeviča, dzejas kritiķe Sintija Kampāne un Dailes teātra aktieris Edijs Zalaks. Žūrija atzinīgi izteicās par jaunajiem runātājiem, uzsverot skolēnu degsmi un izkopto skatuves runas prasmi. Tika vērtēta skolēnu domas, darbu atklāsme un kontakts ar klausītāju, kā arī dikcija, artikulācija un repertuāra atbilstamība runātājam.  

Izsaku lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem, žūrijas komisijai, kā arī pedagogiem par neatlaidību un ieguldīto, nenovērtējamo darbu!

Lepojamies, vēlam labu ceļa vēju un turēsim īkšķus par mūsu runātājiem arī konkursa 2. kārtā! Lai izdodas!

* Konkursa otrā kārta norisināsies 11. martā pulksten 11:00 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā.