Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils BJC mazpulcēnu gads no foruma līdz forumam
Autors: Sandra Āriņa | 26.10.2017 | Komentāru nav

Mazpulcēniem forums ir atskaites punkts par paveikto savā projektā no pavasara  līdz rudenim, bet ir mazpulcēni, kuri savus projektus realizē gadu un ilgāk. Mazpulcēna gadu raksturo šie vārdi: projekts, sports, nometne, labdarība, pārgājieni, ekskursijas, jauni draugi...... Tas ir gads ar panākumiem, jaunām zināšanām un prasmēm, piedzīvojumiem bagāts, kas ietver sevī visas četras Latvijas Mazpulku vērtības: sirds, rokas, prāts un veselība.

Pirms biedrības „Latvijas Mazpulki” novada foruma Jēkabpils BJC mazpulcēni paguva iepazīt Vidzemi mācību ekskursijā, paviesojoties Skrīveros „Mājas saldējums” kafejnīcā, kur tika izgaršots dažāds saldējums bez pārtikas piedevām, ievingrināta roka vaniļas saldējuma gatavošanā, izzināts viss par saldējumu.Tālāk ceļš veda uz Ādažiem, kur vislielāko sajūsmu mazpulcēnos atstāja ciemošanās Ādažu militārajā bāzē. Tur iepazināmies ar karavīra profesiju, bāzi, bet visvairāk emocijas palika pēc vizināšanās ar kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņutehniku pa mācību poligonu „Sahāras tuksnesis”. No Ādažiem devāmies uz Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru., lai piedalītos „Zinātnieku naktī” un izzinātu dabaszinātņu noslēpumus kopā ar zinātniekiem un viņu asistentiem.

Šī mācību gada Latgales un Zemgales Latvijas Mazpulku forumā 1. vietas ieguva Jēkabpils BJC mazpulcēni Dana Atroščenkova par projektu „Picas garšvielas” un Valters Verečinskis - „Lilijas” un 13 mazpulcēni ieguva sertifikātus par izstrādātiem un aizstāvētiem individuāliem vai grupas projektiem. Grupas projekts „Latvijas karavīrs laikmetu griežos” ieguva ielūgumu no „Latvijas ģenerāļu kluba” uz projekta noslēguma divu dienu pasākumu Bauskā. Nākošais Latvijas Mazpulku novada forums mazpulcēnus pulcēs Salaspilī oktobrī.

Visssirsnīgākais mazpulcēnu gada pasākums ir labdarības akcija „Palīdzēsim Jēkabpils dzīvnieku patversmes ķepām!”, ko realizējam kopā ar Jēkabpils jauno mākslinieku Paulu Veselovu. Šīs akcijas laikā tiek savākta un nogādāta patversmē barība, segas un citas noderīgas lietas sunīšiem, kaķīšiem. Ar vislielāko aizrautību un mīlestību mazpulcēni cep suņu cepumiņus, kas ir našķis suņiem, kad esam ciemos patversmē. Gandarījumu par paveikto aizēno redzētais patversmē, ka tās iemītnieku skaits pieaug. Vai tā ir cilvēku bezatbildība? Vai vieglaprātība? Esam sirdī ar cerību, ka katrs no patversmes iemītniekiem atradīs savas īstās mājas un ģimeni!

Vasara ir visvairāk gaidītas gadalaiks mazpulcēniem, jo tas ir laiks, kad notiek daudzi un interesanti pasākumi, iespēja satikt draugus no visas Latvijas.

Tā bērniem un jauniešiem no mazpulka sākās ar sen izloloto pārgājienu uz Ābeļu pagasta „Ūsiņš” zirgu stalli. Tur ikviens interesents var apgūt jāšanas prasmi, pavadīt lietderīgi laiku nometnēs, doties izjādēs pa dažāda garuma maršrutiem. Ievas Jases palīdzes mūs ļoti laipni uzņēma un  iepazīstināja ar zirgiem, mini zoodārza iemītniekiem. Mazpulcēni praktiski apguva zirga kopšanas pamatus, kā pareizi pabarot ar našķi, bet pats galvenais, ka ikvienam bija iespēja pavizināties cēlā dzīvnieka mugurā. Bērni pozitīvu emociju pārpilnībā uz atvadām teica: „Uz tikšanos nākošajā gadā!”

Vasaras vidū notika lielā biedrības „Latvijas Mazpulki” nometne „Visu daru es ar prieku!”. Šogad šis pasākums notika Jaunpilī. Tajā bija sapulcējušies ap 300 dalībniekiem no visas Latvijas mazpulkiem. No Jēkabpils BJC mazpulka piedalījās Ričards Virsis, kurš šo nometni ieguva par aktīvu dalību mazpulkā un Diāna Balode, kura darbojās nometnes organizēšanā par brīvprātīgo. Nometnes laiku kopā ar mazpulcēniem pavadīja Jaunpils pils barons fon Reke ar savu kundzi un pils Mūks ar pilskundzi. Kopā tika izstaigāta viduslaiku bruņinieku pils, spēlētas viduslaiku spēles, piemēram, šaušana ar loku. Barons fon Reki un viņa kundze aicināja mazpulcēnus uz viduslaiku balli, kur tika apgūti viduslaiku deju soļi.  

Nometnes dalībnieki iepazināsi ar  Jaunpils novada  lielākajiem uzņēmumiem un ražotnēm. Šogad pārgājienā mazpulcēni devās  līdz Dainu tēva dzimtajai vietai. Visgaidītākais nometnes pasākums ir ekskursiju diena. Mazpulcēniem un vadītājiem bija iespēja pabūt  Džūkstes „Pasaku muzejā”, kino pilsētiņā „Cinevilla”, apskatīt Kaives ozolu, ar vidi saistītās aktivitātēs  līdzdarbosimies Jaunmoku pilī, savu cieņu parādīt kritušajiem latviešu karavīriem Lestenes Brāļu kapos. Visiem nometnes dalībniekiem šī nometne paliks atmiņā kā saulains, piedzīvojumiem,  jauniem draugiem bagāts vasaras sapnis!

No septembra Jēkabpils BJC mazpulks gaida jaunus dalībniekus! Sīkāka informācija Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā!

Visu darām mēs ar prieku!