Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpils BJC mazpuks Madonas novadā
Autors: Lilija Upīte | 28.07.2022 | Komentāru nav

Jēkabpils BJC mazpulka daudzu gadu tradīcija - mācību gada beigās izzinoša ekskursija. Šajā gadā mazpulcēni devās uz Madonas novadu.

Šī ekskursija bija izzinoša un ar dažādām aktivitātēm bagāta. Tā sākās Kalsnavas aborētumā, kur gida pavadībā mēs iepazinām aborētuma augu kolekciju, bet pēc tam komandām notika rallijs ar uzdevumiem, kur jaunieši spēkus mēroja zināšanās, atjautībā un veiklībā. Mūsu acis priecēja rododenri ziedošie kas atgādināja lielas un krāsainas kupenas un cēlie peoniju krūmi, kas bija vienos ziedu bumbuļos.

Tālāk mūsu ceļš veda uz kazu fermu "Līvi". Tur bija iespēja samīļot un pabarot kaziņas, iepazīties ar to turēšanas nosacījumiem, barošanu un viņu raksturu. Neizpalika arī kazas piena produkcijas degustācija, kurā mēs izgaršojām dažādus sierus, konfektes un saldējumu. Mūsu faforīts bija kazas piena siers ar tomātiem un saldējums.

No kazu fermas ceļš aizveda līdz Latvijas augstākajai virsotnei - Gaiziņkalnam. Gida pavadībā iepazināmies ar Gaiziņkalna vēsturi līdz mūadienām. Mērojām arī vairāku kilometru pārgājienu pa pauguru, kur redzējām Vidzemi no putna lidojuma. Ekskursijas noslēgumā bijām mini zoo "Kalna Lāči". Tur redzējām dažādus dzīvniekus: alpakas, zirgus, ponijus, murkšķus, strausu, nūtrijas, tušus un dažādus mājputnus. Vislielāko sajūsmu radīja mazie poniji un dažādu šķirņu zirgi.

Gandarījums par kopā būšanu un kopā piedzīvoto visas dienas garumā!