Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpilī norisinājies konkurss skolēniem “Lāčplēši un Laimdotas” (video)
Autors: Sandra Paegļkalne | 26.11.2016 | Komentāru nav

Jēkabpilī ik novembri norisinās konkurss “Lāčplēši un Laimdotas”, kurā skolēni komandās pilda gan veiklības un izturības uzdevumus, gan parāda savas zināšanas par Latviju un tās vēsturi. Šoreiz konkursam dots nosaukums “Jaudīgākie Lāčplēši un Laimdotas”, tādēļ sākumā dalībniekiem bija jāprezentē savi priekšnesumi par tēmu “Mana jauda Latvijai”.

Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktora vietniece Lilija Ražinska stāsta: “Konkursam ir ļoti sena vēsture. Mēs to rīkojam jau aptuveni 10 gadus. Ir bijušas dažādas klašu grupas – gan 7.-9.klases, gan 8.-9.klases, gan tikai 8.klašu skolēni, bet šogad nolēmām uz šo konkursu aicināt 4.-5.klases.” Konkursā piedalījās piecas komandas – divas no Jēkabpils pamatskolas, pa vienai no Jēkabpils 2.vidusskolas un Jēkabpils 3.vidusskolas, kā arī viena komanda, kurā apvienojušies Bērnu un jauniešu centra brīvā laika pavadīšanas klubiņu pārstāvji. Ikvienai komandai bija jāapmeklē sešas darbnīcas, kurās dalībniekus gaidīja dažādi uzdevumi. Vienā bija jāatbild uz jautājumiem par Latvijas valsti un tās vēsturi, kā arī jāatpazīst dzīvnieku pēdas, citā – jāattīsta komandas darbs, kopīgi pinot lielu bizi. Viens no jautrākajiem uzdevumiem bija aizsietām acīm meklēt un atrast balonus un mēģināt tos iemest maisā. Lilija Ražinska saka: “Tā kā dalībnieki ir 4. un 5.klašu skolēni, šoreiz piedāvājam vairāk radošus uzdevumus, kaut gan ir arī tests par Latviju, kurā tiek pārbaudītas skolēnu zināšanas par vēsturi, ģeogrāfiju un dabaszinībām. Ir arī uzdevums, kurā jāsaliek Latvijas puzle.” Vēl viens uzdevums bija mēģināt saprast, kādas figūras ar pirkstu uz muguras velk komandas biedrs, un tad to pašu vilkt uz muguras priekšā esošajam biedram. To arī daudzi uzskatīja par grūtāko uzdevumu. Jēkabpils 3.vidusskolas 5.klases audzēknes Laura un Emīlija stāsta: “Tas bija diezgan grūts uzdevums. Mums tur īsti neveicās, bet ieguvām dažus punktus. Arī tests bija grūts, jo daudzas atbildes mums nebija pareizas. Mūs iegāza tie jautājumi, kur bija jāatpazīst dzīvnieku pēdas.” Jēkabpils pamatskolas 4.klases audzēkņi Kārlis un Rinalds stāsta: “Grūtākie bija jautājumi, uz kuriem bija jāatbild. Bet visgrūtākais uzdevums bija puzles likšana – tas mums prasīja četras minūtes. Tur ir visādi robiņi, turklāt viss jādara ātri, tādēļ nemaz nav tik viegli salikt Latvijas karti.”

Konkursa apbalvošanā ikviena komanda ieguva kādu no piecām nominācijām. Apvienotā klubiņu komanda ieguva titulu “Atjautīgie”, Jēkabpils 3.vidusskolas komanda – titulu “Spriganie”, Jēkabpils pamatskolas komanda “Nākotnes patrioti” – titulu “Atraktīvie”, Jēkabpils 2.vidusskolas komanda – titulu “Draudzīgie”, savukārt Jēkabpils pamatskolas komanda “Latvijas lūši” izcīnīja titulu – “Jaudīgie”. Noslēgumā Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktors Oskars Elksnis atzina, ka visi dalībnieki ir rūpīgi gatavojušies, un pauda prieku par bērnu zināšanām par Latviju.