Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Jēkabpilī ierodas brīvprātīgais no Ukrainas
Autors: Ieva Kasparoviča | 08.12.2016 | Komentāru nav

Ebd _jevgenijsPiektdien, 2.decembrī, Rīgā ieradās otrais biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekta “Share and like volunteering” dalībnieks Jevgēnijs Udovičenko (Yevhen Udovychenko) no Ukrainas pilsētas Zaparožje.

Pirmdien, 5. decembrī, “Jēkabpils NVO resursu centra” kolektīvs laipni uzņēma jauno Eiropas brīvprātīgo Jevgēniju, cienājot ar kafiju, tēju un kūku. Šādā neformālā gaisotnē Jevgēnijs tika iepazīstināts ar biedrības kolektīvu, tajā notiekošo un viņa plānotajiem pienākumiem biedrībā. Uz iepazīšanos bija ieradusies arī ukraiņu kultūrizglītojošās biedrības “Javir” valdes priekšsēdētāja vietniece Valentīna Zarņicka, lai iepazīstinātu ar ukraiņu biedrības darbību.

Jevgēnijs iepazīstināja ar sevi: ir 25 gadus jauns, Ukrainā strādā vietējā televīzijā kā režisors un montāžu operators, vietējā biedrībā darbojas kā projektu vadītājs, profesionālajā jomā sevi dēvē par žurnālistu. Jevgēnijs ir ļoti daudzpusīgs un aktīvs jaunietis, kurš, kā pats minēja, ir gatavs strādāt, apgūt ko jaunu un ir ieradies šeit, lai aktīvi darbotos. Pirmajās dienās Jēkabpilī Jevgēnijs jau paspējis izstaigāt daļu pilsētas, iepazīstot dažādas vēsturiskas vietas un ēkas. Viņš min, ka Jēkabpils ir brīnišķīga pilsēta un viņam šeit ļoti patīk. Jevgēnijs projektā darbosies 10 mēnešus, iesaistot vietējos jauniešus dažādās aktivitātēs, ir iecere izveidot žurnālistikas skolu, kur jauniešiem būs iespēja apgūt režisora, žurnālista, operatora, moderatora un cita šāda veida amatu pienākumus, aicinot veidot kopā jaunu Jēkabpils jauniešu mediju.

Projekts „Share and like volunteering” decembrī uzņems pilnu jaudu. Projektā darbojas arī brīvprātīgais no Francijas Žuljēns Malots (Julien Malot), kurš Jēkabpilī ieradās jau novembra sākumā un šobrīd cītīgi strādā pie jauniešu diskusiju kluba programmas, kā arī drīzumā uzsāks mācīt vietējiem iedzīvotājiem franču valodu.

Cerēsim uz pozitīvu sadarbību un vietējo jauniešu atsaucību, lai visi iesāktie plāni izdotos!