Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

It visus, ko es zinu, es klusi pieradinu...
Autors: Iveta Januševska | 27.01.2016 | Komentāru nav

„It visus, ko es zinu, es klusi pieradinu,
Un sevi aizvien lielāku – kā kamolīti tinu..”

Tā dzied bērnu vokālais ansamblis „Kamolītis”, kurš 1999.gadā tika izveidots Jēkabpils Tautas namā. Kolektīvā dzied lieli un mazi, jautri un nopietni, zinātkāri, paklausīgi un dažreiz nerātni dziedātāji vecumā no 4–10 gadiem. Savu dziesmu kamolīti ansambļa bērni tin kopā ar vadītāju Ivetu Januševsku. Drosmīgākie dziedātāji ir piedalījušies Jēkabpils mazo vokālistu konkursos “Cālis”, un daudzi ieguvuši pat galveno titulu. Cik dažādi, interesanti, talantīgi, daudzpusīgi un radoši bērni dzied ansamblī! Tā nu sanācis, ka, kopā dziedot un jautri pavadot laiku, pagājuši daudzi radoši gadi! Ar skaistiem koncertiem tika nosvinēta desmitā un piecpadsmitā kolektīva darbības jubileja.

Šo gadu laikā ansambļa sastāvs mainījies ne jau tikai varēšanas vai nevarēšanas, gribēšanas vai negribēšanas dēļ. Mazie dziedātāji izaug lieli! Ko darīt, ja dziesmu kamolu gribas turpināt tīt? Risinājums atrodas! 2007.gadā tiek izveidots jauns ansamblis, kurā izaugušie kamolēni  - 10 draudzīgas meitenes, turpina dziedāt Ivetas Januševskas vadībā, nu jau  kā ansambļa „Supermeitenes” dalībnieces.  Pēc pieciem gadiem ansamblis nosvin savu jubileju un notiek pirmā sastāva nomaiņa.

Katru sezonu ansambļi apgūst jaunas dziesmas, labprāt iesaistās Jēkabpils Tautas nama rīkotajos pasākumos, valsts, tradīciju un Pilsētas svētkos. ​ Viņi visi mīl vasaru, draudzību un savu pilsētu. Iemīļoti un gaidīti ir bērnu un jauniešu svētki "Nāc, nākdama, vasariņa", kuri ik gadu maijā pulcē bērnu un jauniešu dziedošos kolektīvus Rubenes pagasta skaistajā brīvdabas estrādē. Kopš 2013.gada “Kamolītis” un “Supermeitenes” sadarbībā ar Tautas nama radošo komandu, iestudē muzikālas izrādes. Skaistajā Ziemassvētku laikā skatītāji tika iepriecināti ar tādiem muzikāliem stāstiem, kā  "Labo domu Ziemassvētki", "Saulīte un Sniega cilvēciņi”, "Puteklīši Ziemassvētkos", savukārt, pavasarī - "Viena pavasara diena" (pēc “Taureņu vasaras” motīviem).

Sākot ar 2016. gadu, abi kolektīvi pāriet Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra paspārnē kā interešu izglītības pulciņi.