Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Interesantākie piedzīvojumi vasaras nometnēs
Autors: Lilija Ražinska | 26.09.2013 | Komentāru nav

Vasaras saulgriežu, latviešu goda tradīciju un piedzīvojumu nometnes, kurās piedalījās un dažādās lomās iejutās 55 mūsu pilsētas bērni vecumā no 5 gadiem līdz 12 gadiem.

  • Teorētiski-praktiskajās nodarbībās izkopa savas prasmes un spējas, darbojoties rokdarbu, māla, muzicēšanas, batikošanas, skaņu rīku darināšanas, pīšanas, rokdarbu, floristikas, pērļošanas, aksesuāru u.c. darbnīcās. Kopīgi sēja Jāņu sieru, dedzināja mālu, pina ziedu vainagus, cepa pīrāgus, gatavoja svētku tērpus un spieda ābolu sulu.
  • Devās pārgājienā uz Zemessargu 56. kājnieku bataljonu, lai iepazītos ar bruņojumu un tehniku: izmēģinot vietu pie automašīnas stūres, sazinoties ar rācijas palīdzību. Bija iespēja paturēt īstu automātu. Maskēšanās nolūkos bērnu sejas tika krāsotas ar speciālu maskēšanās krēmu.
  • Ar aizrautību un interesi piedalījās talantu pasākumā „Kedas šovs”. Pārcēlās uz Pupiņkaraļvalsti, kur runāja pupiņu valodā.
  • Ekskursijā uz ekoloģisko zemnieku saimniecību „Martaskalns” Atašienē un tradicionālo latgaļu kultūras centru Varakļānos, iepazinās ar lauku pirts tradīcijām, lauku tējām. Sēja pirts slotas, vāca ārstniecisko tēju, makšķerēja zivis un kopīgi vārīja zupu. Varakļānos iepazinās ar latgaļu lauku sētu. Ciemojās Zasas parkā, bet amatniecības centrā gatavoja māla bļodas.
  • Amatniecības centrā „Kāpiņa” iepazinās ar ādas apstrādes mākslinieku darbu un pašu rokām pagatavoja vienu un pat vairākus atslēgu piekariņus no ādas sev, vecākiem vai draugiem. Izstaigāja Likteņdārzu Koknesē, priecājoties gan par saulaino laiku, gan cilvēku veikumu.

Nometnes dalībnieki saņēma CD ar nometnes foto mirkļiem un visus pašrocīgi darinātos darbus. Kopīgi muzicējot, tapa 3 muzikāli priekšnesumi un video sveiciens skolotājiem 1.septembrī.

Nometnes vadītāju vārdā sakām paldies vecākiem un bērniem par aizrautīgajām dienām un jautri pavadīto laiku, kopīgi darbojoties! Tiksimies nākamajā vasarā!

 

 

Apraksta nav!