Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Erudītākie Lāčplēši un Laimdotas Jēkabpilī
Autors: Līga Galdiņa | 08.12.2015 | Komentāru nav

26.novembrī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā norisinājās ikgadējais konkurss “Erudītākie  Lāčplēši un Laimdotas!” Šogad erudīcijā sacentās 9.klašu skolēni no Jēkabpils 2.vidusskolas,  Jēkabpils 3.vidusskolas un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas. “Lāčplēšiem un Laimdotām” bija pieteikušās četras komandas 10 cilvēku sastāvā - 5 atraktīvi un gudri zēni, 5 inteliģentas un atjautīgas meitenes, kas mājas darbā demonstrēja savu interpretāciju par tēmu “Erudīcija!!!?” Konkursa  pārbaudījumi sastāvēja no pieciem posmiem – intelektuālā, saliedējošā, ceļojošā, izzinošā un patriotiskā.

Lacplesi2015 KopbildeIntelektuālajā posmā  komandas vienojās atbildēs un sacentās zināšanās par Latvijas un Jēkabpils vēsturi, jauniešiem un attiecināmo likumdošanu Latvijā, par zinātni un kultūru kā Latvijā tā arī  pasaulē.

Saliedējošajā posmā gan nācās pasvīst, jo šis posms bija visaktīvākais. Komandas uz laiku  sacentās precizitātē, veidojot  glāžu piramīdas, līdzsvarā, kur ar grāmatu uz galvas papildus bija jāveic uzdevums un citās sportiskās aktivitātēs.

Ceļojošajā posmā konkursa dalībnieki apmeklēja visas ES valstis un noteica valsts karogus. Šajā posmā jāsaka visas komandas bija ļoti zinošas.

Izzinošajā posmā  pārbaudījām, cik labi  komandas atpazīst  Jēkabpilī dzīvojošas personas un to ieņemamos amatus. Izrādījās, ka tas bija pietiekoši sarežģīts uzdevums. Vislabāk zināja skolu direktorus, Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadītāju L.Salceviču un fotogrāfu J.Lāci, bet bija arī dažādi kuriozi.

Patriotiskajā posmā komandas kopīgi domāja noformējumu piparkūku Latvijām un rakstīja jaukus novēlējumus. Pasākuma noslēgumā  komandas ar izlozes palīdzību mainījās ar unikālajām un pašu rokām darinātajām piparkūku Latvijām, nolasot novēlējumus pretinieku komandai.

Šī konkursa mērķis nebija sacensties, bet gan stiprināt jauniešos patriotisma jūtas, audzināt valstiskuma apziņu kā vienai no Eiropas Savienības dalībvalstīm, veicinot iniciatīvu un aktīvu iekļaušanos sabiedrībā.

Rezultātā nomināciju “Erudītākie” ieguva komanda “Savējie sapratīs!” no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9.a klases, “Interesantākie”, komanda “Vipīši”, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 9.b klases, “Radošākie”, komanda “Nu tik būs!” no Jēkabpils 3.vidusskolas 9.b klases, bet 9.a un 9.b klašu apvienotā komanda “Prātotāji” no Jēkabpils 2.vidusskolas tika nominēti kā “Saliedētākie”.

Par komandu iedrošināšanu un atbalstu paldies skolotājām Anitai Grigalovičai, Dacei Līcītei, Anitai Vītolai un Vinetai Mežaraupei.

Paldies žūrijas locekļiem: BJC direktoram O.Elksnim, BJC pedagogam D.Porietei, izglītības metodiķei V.Tallai, Jānim Bisniekam - Jēkabpils 56.kājinieku bataljona zemessargam un jauniešu kluba dalībniecei L.Galdiņai.

Par posmu un pasākuma vadīšanu V.Liepiņai un jauniešu kluba “13.pirmdiena” jauniešiem.