Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Eiropas brīvprātīgās viesojas Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā
Autors: Līga Galdiņa | 11.11.2015 | Komentāru nav

Šī gada 5.novembrī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā viesojās brīvprātīgās Aleksandra (Rumānija) un Liāna (Armēnija). Uz tikšanos pulcējās – jauniešu kluba „13.pirmdiena” jaunieši, JVĢ, Jēkabpils 2.vsk., Jēkabpils pamatskolas skolēni, kā arī pārstāvji no biedrības „The key” un Jēkabpils NVO resursu centra. Tikšanās laikā dalībniekiem bija iespēja uzzināt par meiteņu dzimteni un uzzināt vairāk par brīvprātīgo darbu ārpus savas valsts.

Brīvprātīgās viesojas BJC 2Aleksandra Medrea pastāstīja, ka dzīvo pilsētā Aliba – Iulia, kas atrodas Transilānijā, Rumānijas vidusdaļā, kur  laika apstākļi neko daudz neatšķiras no Latvijas. Aleksanda kā brīvprātīgā ir strādājusi Starptautiskā Sarkanā Krusta Rumānijas organizācijā. Meitene studē inženierzinātnes medicīnas jomā un vēlas kļūt par speciālisti šajā nozarē. Aleksandrai ļoti patīk aktīvs dzīves veids, tāpēc Jēkabpilī viņa centīsies attīstīt neordināru sporta dzīvi. Brīvprātīgā piedāvās dažādus vingrinājumus, fiksējot tos video un foto, piedāvās arī citiem piedalīties un dalīties ar saviem veikumiem fotomirkļos. Informācija tiks publicēta biedrības mājaslapā www.jekabpilsnvo.lv vai facebook lapā – “Sports Activities In Jekabpils.”

Liāna Hovesepjana ir Armēnijas iedzīvotāja. Neskatoties uz to, ka abas meitenes komunicē tikai angļu valodā, Liāna runā arī krievu valodā, kas palīdz vieglāk iekļauties mūsu sabiedrībā. Meiteni ļoti interesē dažādu tautu dejas. Viņa ir gatava iemācīt Armēņu tautas dejas un labprāt vēlas iemācīties arī Latviešu tautas dejas. Liānai  ļoti patīk gatavot un viņa ir gatava padalīties ar kādu armēņu nacionālā ēdiena recepti. Brīvprātīgajai ir bakalaura grāds Starptautiskajās attiecībās, tāpēc viņas misija Jēkabpilī ir iepazīstināt jauniešus, no dažādām Vidusdaugavas reģiona skolām, ar brīvprātīgā darba iespējām un tā priekšrocībām, kā arī izveidot „Vidusdaugavas jauniešu diskusiju klubu”, sniedzot jauniešiem iespēju realitātē iesaistīties un veidot jaunatnes politiku.

Tikšanās laikā jaunieši bija ļoti aktīvi un uzdeva daudz dažādus un interesantus jautājumus, kas vairāk attiecās uz to, cik viegli iejusties citas tautas kultūrā un vai viegli ir apgūt latviešu valodu. Protams, abas brīvprātīgās atbildēja, ka tas ir sarežģīti un, lai piedalītos šādos projektos, tev ir jāizkāpj no savas komforta zonas. Aleksandara teica, ka viņai ļoti pietrūkstot savas istabas un gultas.

Meitenes prezentēja video filmas par savām valstīm, tādējādi nedaudz iepazīstinot ar savas valsts kultūru un vēsturi. Stāstīja par to, ka gandrīz no pirmās dienas šeit apgūst latviešu valodu un pat mācēja pateikt dažus vārdus un izteicienus.

Diskusija noritēja angļu valodā un neformālā gaisotnē. Jēkabpilieši aicināja apmeklēt latviešu tautas deju mēģinājumus, basketbola spēles un veidot angļu valodas klubu.

 

 Brīvprātīgās viesojas BJC