Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Dzīvojam “zaļi” un pētām gliemežus!
Autors: Lilija Ražinska | 19.06.2019 | Komentāru nav

Darbnicas_gliemeziNoslēgušās radošās darbnīcas” Domā zaļi, dzīvo zaļāk-3”. Kā mēs pavadījām šo nedēļu no 10.06.- 14.06.? Jau 3. gadu  tika organizētas Jēkabpils BJC radošās darbnīcas ‘’Domā zaļi, dzīvo zaļāk” šī gada tēma bija ”Gliemeži”.

Radošo darbnīcu mērķis bija izzināt gliemežu vidi, barošanos, vairošanos, rekordistus un gliemežu biznesa iespējas Latvijā. Tāpēc bijām gan bibliotēkā, kur informācija tika meklēta gan enciklopēdijās, gan vikipēdijā un  citos resursos. Otrdien viesojāmies Preiļu vīngliemežu audzētavā, kur pats saimnieks sniedza informāciju par gliemežu audzēšanu un  to izmantošanu, bija pat degustācija, kur ne katrs uzdrošinājās apēst kādu gliemeža pēdiņu. Trešdien katram bija iespēja izrotāt fotorāmīti, protams ar gliemežvākiem un pērlēm. Tika veidota kopīgā  kolāža “ Jūra- gliemežu šūpulis” . Ceturtdien sportiskā diena, kur bija iespējas parādīt savu spēku, izturību un baiļu pārvarēšanu Daugavpils Tarzāna takās. Pēcpusdienā apmeklējām Daugavpils  mini Zoo dārzu. Piektdien, pie svētku galda, notika erudīcijas konkurss ”Ko tu zini par gliemežiem”  vecāki pret bērniem. Jau 3. gadu konkursā  atkal uzvarēja bērni.

Paldies mūsu atbalstītājiem Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, Jēkabpils Bērnu bibliotēkai. Paldies tiem, kas rūpējās, lai mēs būtu paēduši: kafejnīcām “IL-VI-DO” un “Gaļas nams”, kā arī Jēkabpils Sporta skolai par transportu.

Atklāsim noslēpumu, nākošā  gada tēma būs …. taureņi

Radošo darbnīcu vadītājas: I. Rimeiķe, I. Pūcīte