Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Domā zaļi, dzīvo zaļāk - 6. radošās darbnīcas
Autors: Lilija Upīte | 28.10.2022 | Komentāru nav

Šovasar bērniem, nākot uz radošajām darbnīcām, bija jābūt gataviem uz dažādām aktivitātēm. Šī gada tēma “Šoks un šokolāde”. Kā tad tika pavadīta nedēļa no 8.08.-12.08?

Pirmdiena tika pavadīta Jēkabpilī. Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļas vadītāja  Ilona  Švābe uzņēma mūs savās telpās. Dejas mijās ar radošo darbu  gatavošanu. Tikšanās beidzās ar  milzu burbuļu lidināšanu.  Nākošā pieturvieta bija Krustpils saliņa, kur bērni varēja pierādīt savu veiklību un attapību un  degustēt dažādas šokolādes.

Otrdien mūsu ceļš veda uz Vidzemes Trikātu. Trikātā mūs sagaidīja  ražotnes RCHOCOLATE  īpašniece. Ar lielu aizrautību rādīja un skaidroja  kā tiek ražota šokolāde. Katram bija iespēja rotāt savu šokolādi. Vairums bērnu šokolādi gatavoja kā dāvanu ģimenei. Pēc saldā rīta cēliena pienāca laiks fiziskajām pārbaudēm, jo tikt Trikātas pilskalnā  un pēc tam lejā  viegli nebija.

Visu nedēļu virmoja intriga - kur Jēkabpilī tiek ražota šokolāde?

Trešdien bijām gatavi doties uz Jēkabpils  sokolādes  ražotni, kur pēc senām receptēm paši varējām gatavot savu šokolādi.  Nez cik tad daudz cukura, kakao, sviesta vai saldā krējuma vajag? Katra grupa eksperimentēja un visiem bija īpaši gards kārums. Tika noskaidrots kā dažādi augļi garšo  ar karsto šokolādi. Diena tika pavadīta  gan izejot veiklību takas, gan spēlējot dažādas spēles un gatavojot maltīti.

Ceturtdien braucām uz Līgatni. Ar prieku baudījām Tīklu parka pārbaudījumus. Izrādās, ka Līgatnē  smilšakmens klintīs izveidoti 333 pagrabi. Visus nesameklējām, bet 32 pagrabus atradām. Nezinu, vai tā ir patiesība, bet vietējais amatnieks stāstīja, ka vienā pagrabā  vienu reizi nedēļā rādot filmas.  

Piektienas rīts atkal Jēkabpilī. Satikāmies Kena parkā, kur tika aicināti arī vecāki, lai paradītu savu erudīciju par šokolādi. Šoreiz vecāku komanda    bija līdzvērtīgi pretinieki bērnu komandai. Tomēr bērni ar nelielu pārsvaru guva uzvaru. Ēdot garšīgos kliņģerus, bērni deva novērtējumu   par pavadīto nedēļu.  Izskanēja kritika, ka daudz bija jāstaigā, bet bija arī pluss- daudz  staigājām. Visi vienojās tikties nākošā gada radošajās darbnīcās DOMĀ ZAĻI, DZĪVO ZAĻĀK -7. Tēma tiek turēta noslēpumā.

Pedagogi ILONA RIMEIĶE,
INESE PŪCĪTE