Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Domā zaļi, dzīvo zaļāk - 2
Autors: Lilija Ražinska | 26.06.2018 | Komentāru nav

Bites1Otro gadu notika nometne „Domā zaļi, dzīvo zaļāk -2”. Šī gada izpētes objekts bija bites. Katrā dienā bija ieplānota sava aktivitāte.

Pirmā diena -  izzinošā. Bērnu bibliotēkā mūs sagaidīja darbinieki ar „enciklopēdiju kalnu”. Bija jāsameklē atbildes uz dažādiem jautājumiem, piemēram, cik acis ir bitēm,  ar kādu ātrumu pārvietojas bites utt. Paldies Jēkabpils bērnu bibliotēkas darbiniekiem! Tālāk  mūsu ceļš veda uz Mežaparku, kur bija jāatrod „apslēptie dārgumi”!

 Otro dienu  mēs pavadījām bišu dravās. Paldies Lavrinoviču ģimenei, par interesanto stāstījumu un demonstrējumu. Redzējām bišu mātes audzēšanas procesu, medus iegūšanas procesu. Īpašs paldies Jūlijai. Viesojāmies Marijas Bisānes saimniecībā, kur ar profesionālajiem  mednieku tālskatiem,vērojām bišu rosīšanos. Paldies abu saimniecību vadītājiem par gardo cienastu un paldies „Gambija” medniekiem par ekipējumu.

Trešajā dienā BJC brīvā laika pavadīšanas klubā „Atslēga” gatavojām bites, darinājām ziedu bumbas um koka emblēmas.

Ceturtajā dienā notika kas neaprakstāms. Pēc viesošanās Madonas ”Karamelēs”,piedzīvojām Laupītāju uzbrukumu Gulbenes bānītī. Pēc iepazīšanās ar mums, laupītāji kļuva vēlīgi un noorganizāja LOS - laupītāju olimpiskās spēles, cienāja ar pašu gatavoto spēka putru un ļāva šaut mērķī.

Piektajā dienā kopīgs pasākums ar vecākiem. Viktorīnā par bitēm, labāk veicās bērniem. Bērni saņēma pārsteiguma balvas par draudzīgumu un izpalīdzēšanu.

Paldies „Gaļas nama” personālam par gardajām pusdienām un kliņģeriem, kā arī par telpām, kurās varējām veikt radošos darbus!

Tiksimies nākošajā vasarā ”Domā zaļi, dzīvo zaļāk -3”, pētīsim  gliemežus! 

Skolotājas
Ilona Rimeiķe
Inese Pūcīte

 

Bites2