Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem turpinās!
Autors: Vita Talla | 24.01.2021 | Komentāru nav

XII_dziesmu_svetki_plakats1Par spīti skarbajai epidemioloģiskajai situācijai šobrīd, joprojām turpinās ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Jau 2020. gada vasarā bērniem un jauniešiem no visām Latvijas malām bija jāpieskandina Rīga ar dziesmās un dejām. Jaunā koronovarīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 pandēmijas dēļ pērn tika atcelti tik ļoti gaidītie XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki - Svētki tika pārcelti uz 2021. gada vasaru. Lai gan tagad situācija ir daudz skarbāka, neviens no svētku kustībā iesaistītajiem neatmet cerību, ka Dziesmu un deju svētki šogad tomēr notiks.

Lai sniegtu gandarījumu par paveikto bērniem un jauniešiem, kuri dzied un dejo, lai uzturētu dziesmu svētku tradīciju un garu, rīkotāji domā par risinājumiem, lai Svētki šovasar tomēr kļūtu par realitāti, lai arī tie būs pilnīgi netradicionāli, taču šim laikam atbilstoši Dziesmu un deju svēki. Ar cerībām un domu par Svētkiem, kolektīvu vadītāji pulcina bērnus pie datoru un telefonu ekrāniem uz attālinātiem mēģinājumiem jau no oktobra vidus. Starp pirmo un otro pandēmijas uzliesmojuma vilni bērni klātienē mēģinājuši tikai pusotru mēnesi. Attālinātie mēģinājumi ir liels izaicinājums visiem. Dziedāšanā un dejošanā kopā būšana ir viens no pamatnosacījumiem, tādēļ attālinātā režīmā mēģinājumi šajos žanros nav vienkāršs process. Tomēr kolektīvu vadītāji meklē iespējas arī darbam šādā formātā. Interneta vietnē "Tavaklase.lv" jau tagad skolēniem ir pieejami ārkārtējās situācijās laikā pavasarī filmētie video materiāli. Tā ir pilnveidota pieejamo mācību stundu ērtai meklēšanai un izmantošanai. Ir izveidotas speciālas kopdejošanas un kopdziedāšanas nodarbības, kurās skolēnus mudina atkārtot deju soļus un dziesmu melodijas.

Arī informatīvie semināri un kursi pedagogiem šajā mācību gadā notiek attālināti: kolektīvu vadītājiem ir notikuši  XII Latvijas skolu jauantnes dziesmu un deju svētku lielkoncerta “Saule vija zelta jostu” tautas deju repertuāra apguves seminārs, semināri koru diriģentiem, folkloras kopu vadītājiem un pūtēju orķestru  diriģentiem, musdienu deju kolektīvu vadītāju repertuāra apguves seminars, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieluzvedumam “Augstāk par zemi”. Attālināti ir noticis Stāstnieku konkurss “Teci, teci valodiņa2020”. Konkursa Sēlijas novada pusfinālā piedalījās 13 dalībnieki, no kuriem 7 tika izvirzīti uz konkusa finālu, kas notika 2020.gada decembrī.

Lai gan ir atcelti 2021.gada februārī, martā, aprīlī klātienē plānotie konkursi, skates, pasākumi interešu izglītībā un XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanā, turpinām dziedāt un dejot mājās, lai tad, kad atkal varēsim droši tikties, mūsu kopīgās dziesmas un dejas priecētu ikvienu vēl krāšņāk! Ceļš uz Svētkiem turpinās…

Izglītības metodiķe Vita Talla

XII_dziesmu_svetki_plakats2