Izmaiņas vecāku līdzfinansējumā no 1.septembra

Ceļā uz svētkiem
Autors: Vita Talla | 24.01.2014 | Komentāru nav

Tuvojas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuros mēs kārtējo reizi apliecināsim savu mīlestību uz dziesmu, deju un mākslu. Jau 2015. gada vasarā Dziesmusvētki pieskandinās visu Latviju.

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākais un, nenoliedzami, arī nozīmīgākais notikums mūsu bērnu un jauniešu kultūras un mākslas dzīvē. Tie ikreiz ir kā atskaites punkts piecu gadu grūtam, bet svētīgam darbam koros, orķestros un deju kolektīvos.

Svētku sagatavošana ir nepārtraukts process vairāku gadu garumā un gatavošanās tiem tiek uzsākta jau šogad gan domājot par svētku norišu māksliniecisko koncepciju izstrādi, un organizējot starpsvētku pasākumus, skates un konkursus gan koriem, mazajiem mūzikas kolektīviem un pūtēju orķestriem, gan tautas un mūsdienu deju kolektīviem.

Un tā – jau 30. janvārī plkst.11.00 Jēkabpils BJC norisināsies Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensību “LAKSTĪGALA 2014” 1. posms.

Sacensību tradīcijas dibinātājs ir leģendārais kordiriģents, kultūras darbinieks, pedagogs un publicists, trimdas latvietis Roberts Zuika, kurš nosvinēja 100. dzimšanas dienu un ir Dziesmu svētku īpašais Goda virsdiriģents. Šogad „Lakstīgala” Latvijā skanēs jau 11.reizi. Sacensību mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi un padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu un latviešu tautas tradīcijām.

Sacensībās tiek izdziedātas dziesmas no Roberta Zuikas sakārtotā tautasdziesmu krājuma, kurā ir apkopotas 120 pazīstamākās latviešu tautas dziesmas, kuras varētu nosaukt par latviešu tautas dziesmu „zelta fondu”. Tās ir dziesmas, kas būtu jāzina katram latvietim.

Dalībnieki ir vispārējās izglītības iestāžu un interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Tiek vērtēts muzikālākais, atraktīvākais un interesantākais latviešu tautas dziesmas izpildījums, zinošākā un erudītākā komanda vai individuālais izpildītājs.

Šī konkursa 2. posms norisināsies 13. februārī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā. Tad šeit pulcēsies labākie latviešu tautas dziesmu zinātāji no Latgales novada.

Laipni aicināti visi tautas dziesmu draugi!

Foto: no konkursa „Lakstīgala” arhīva